Česky

Česky

English

menu
zavřít

Do sbírky starých kol pro Afriku jich lidé přivezli více než 300

16. 4. 2019

Aktuality

14

Zlín - Neuvěřitelných 319 kol odevzdali lidé v pondělní dobročinné sbírce Kola pro Afriku. V Africe jdou děti do školy i dvě hodiny. Dárci nepotřebných jízdních kol jim tak značně...

img-20190415-161702.jpg

Zlín - Neuvěřitelných 319 kol odevzdali lidé v pondělní dobročinné sbírce Kola pro Afriku. V Africe jdou děti do školy i dvě hodiny. Dárci nepotřebných jízdních kol jim tak značně usnadní cestu ke vzdělání.

„Letos jsme se velmi přiblížili našemu městskému rekordu z roku 2015, kdy se na třech sběrných místech vybralo 329 kol. Letos jsme vybrali 319 kol, ale zato pouze na jednom místě na náměstí Míru,“ prozradil Martin Habuda, cyklokoordinátor zlínského magistrátu. Padl tak rekord na jedno sběrné místo, který činil cca 200 kol.

„Mezi dárci byl rekordmanem pán, který přivezl dvaadvacet kol,“ doplnil Martin Habuda.

Posláním organizace Kola pro Afriku je prostřednictvím iniciativy české společnosti umožnit dětem v Africe cestu ke vzdělání. Tuto cestu dětem umožní kola, která darují lidé v ČR. Kola přivezená do Afriky podpoří celkovou gramotnost a větší možnost pracovního uplatnění i zvýšení občanského statusu místních lidí.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru