Česky

Česky

English

menu
zavřít

Do soutěže Do práce na kole se zapojí i úředníci magistrátu

20. 3. 2018

Aktuality

6

Zlín - Už 260 účastníků za Zlín a Otrokovice se přihlásilo do motivační soutěže Do práce na kole. V rámci celé země je to nyní šest tisíc lidí, kteří se zavázali v květnu...

triko2-dpnk2018.jpg

Zlín - Už 260 účastníků za Zlín a Otrokovice se přihlásilo do motivační soutěže Do práce na kole. V rámci celé země je to nyní šest tisíc lidí, kteří se zavázali v květnu co nejméně používat pro cesty do práce či do školy automobil a nahradí jej vlastním pohybem. Registrovat se do soutěže je možné až do konce dubna. V březnu však platí zvýhodněné startovné.

„Letos má soutěž řadu novinek. Poprvé mohou například soutěžit jednotlivci, nebo se mohou zapojit i studenti. Této příležitosti se chopila i Univerzita T. Bati ve Zlíně,“ prozradila Jana Vybíralová, koordinátorka soutěže pro města Zlín a Otrokovice.

Stejně jako v minulém ročníku i letos spolu porovnají síly také týmy zlínské a otrokovické radnice. Příkladem tak půjde i zlínský radní pro dopravu Josef Novák, mluvčí města Zdeněk Dvořák a řada dalších zaměstnanců napříč různými odbory magistrátu.

Cílem Do práce na kole je motivovat co nejvíce lidí, aby jako dopravní prostředek po městě používali jízdní kolo, nebo jakoukoli bezmotorovou formu doprav, včetně běhu a chůze.

„Když lidé přestanou denně jezdit autem na krátké vzdálenosti, zlepší si tak nejen svou kondici, náladu a možná i vztahy s kolegy, ale přispějí i k čistšímu ovzduší a celkově příjemnějšímu a bezpečnějšímu městu. Za svou píli získáte výhody na různých akcích a možná vyhrajete některou z cen, které jsou od lokálních partnerů a měst Zlín a Otrokovice,“ doplnila koordinátorka akce. Nejlepší tým v kategorii Pravidelnost získá koloběžku Kostka Tour Max od statutárního města Zlín.  Slavnostní vyhlašování výsledků soutěže se uskuteční 7. června na náměstí Míru ve Zlíně.

Z dosud 260 přihlášených účastníků je jich však hned 150 z Otrokovic a otrokovických firem. Ze Zlína a místních firem je to dosud jen 110. Nechají se Zlíňané porazit? Do konce registrace zbývá ještě více než měsíc.

Více informací naleznete na webu: https://www.dopracenakole.cz/

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru