Česky

Česky

English

menu
zavřít

Do ulic Zlína a Otrokovic vyjel vánočně nazdobený trolejbus, září na něm 8500 žárovek

29. 11. 2023

Aktuality

559

Tisícovkami světýlek nazdobený trolejbus vyjel v úterý 28. listopadu do ulic. Vánoční atmosféru bude ve Zlíně a Otrokovicích vytvářet až do začátku ledna 2024.

„Chtěli jsme naše cestující v závěru roku nějak potěšit a svým dílem přispět k tomu, aby prožili hezké Vánoce. Podobně jako je tomu zvykem i v některých dalších městech, jsme nechali nazdobit světelnými vánočními motivy jeden z našich trolejbusů. Takto rozsvícený vůz se bude až do 7. ledna objevovat na různých linkách MHD ve Zlíně i Otrokovicích. Věříme, že pohled na něj udělá radost dětem i dospělým. Určitě se u něj budou chtít někteří i vyfotografovat,“ popisuje letošní novinku ředitel Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice Josef Kocháň.

Světlené ozdoby vozí bateriový trolejbus číslo 272, který dokáže ujet až dvanáct kilometrů i mimo trolejové vedení. „Světelnou výzdobu karoserie vánočního trolejbusu instalovala během dvou nocí externí firma. Výzdobu tvoří 8 500 světelnými LED body. Vše je napájeno ze zdroje napětí 36 voltů a celkový příkon rozsvícených obrazců dosahuje 330 wattů. Vše je upevněno na karoserii samolepicími příchytkami, aby ozdoby nepoškodil ani případný vítr,“ upřesnil vedoucí údržby vozidel DSZO Josef Polách. Vánoční trolejbus samozřejmě nesmí do myčky, umývat se může pouze ručně nebo za použití tlakové vody.

A na které lince bude vánoční trolejbus jezdit? Přehledné informace jsou k dispozici na https://www.dszo.cz/online/. V pátek 1. prosince bude jezdit u příležitosti slavnostního rozsvícení vánočního stromu v Otrokovicích a při podobné slavnosti o první adventní neděli 3. prosince zase ve Zlíně.

 

Zdroj: DSZO

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru