Česky

Česky

English

menu
zavřít

Do Zlína dorazí americká dechovka

28. 6. 2017

Aktuality

12

Zlín – V rámci svého evropského turné zahraje už dnes ve Zlíně americký dechový orchestr Mississippi River Band.

americka-dechovka.jpg

Zlín – V rámci svého evropského turné zahraje ve Zlíně americký dechový orchestr Mississippi River Band. Ojedinělý koncert se uskuteční ve středu 12. července od 16 hodin na náměstí Míru.

Orchestr Mississippi River Band jsme zvali už vloni na festival FEDO. Bohužel mu nevyhovoval termín a požádal o zprostředkování vystoupení ve Zlíně v jiném termínu. Rádi jsme mu vyhověli a věříme, že diváky čeká skvělý hudební zážitek,” uvedl za pořadatele Ivan Šoukal.

Není bez zajímavosti, že americký orchestr nechce za vystoupení žádný honorář. Výtěžek z dobrovolného vstupného doporučil věnovat na charitativní účel.

„S panem primátorem, který nad koncertem převzal záštitu, jsme se dohodli, že podpoříme Integrované centrum Slunečnice. Toto sdružení bude mít během koncertu na náměstí stánek, ve kterém se bude prezentovat. Bez nároku na honorář vystoupí v rámci odpoledne také zlínský Avion Big Band,“ sdělil Ivan Šoukal.

Mississippi River Band je orchestr sestavený z vynikajících hráčů z celých spojených států. Hudebníci pocházejí z Minnesoty, Wisconsinu, Iowy, Floridy, Arizony, Pensylvánie a Michiganu. Dirigentem orchestru je skladatel Jack Stamp, emeritní ředitel orchestru na universitě Indiana. Repertoár orchestru je velmi pestrý. od skladeb klasického symfonického repertoáru, swingových skladeb Glena Millera až po lehčí taneční a dechovou hudbu. Pro letošní turné zařadí i některý ze Slovanských tanců Antonína Dvořáka. Díky řadě vynikajících sólistů mají na programu i několik sólových skladeb. Letošního turné se účastní 30 hudebníků, kteří v Česku kromě Zlína navštíví ještě Želeč u Tábora.

Koncert pořádá Hudební sdružení Zlín – Velký dechový orchestr města Zlína za podpory statutárního města Zlína. Záštitu převzal MUDr. Miroslav Adámek.

 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru