Česky

Česky

English

menu
zavřít

Do Zlína dorazila maketa letounu Junkers F 13. Letadlo vytvoří dominantu Památníku T. Bati

23. 5. 2019

Aktuality

14

Zlín - Dnes krátce po sedmé hodině ranní vyrazil z Olomouce do Zlína dlouho očekávaný model letadla Junkers F 13, ve kterém zahynul Tomáš Baťa...

img-20190523-103148-hdr.jpg

Zlín - Dnes krátce po sedmé hodině ranní vyrazil z Olomouce do Zlína dlouho očekávaný model letadla Junkers F 13, ve kterém zahynul Tomáš Baťa. Krátce po desáté hodině dorazila maketa letounu před Památník Tomáše Bati, kde se uskutečnilo technicky náročné stěhování letadla do vnitřních prostor památníku. Stroj byl postaven v měřítku 1 : 1, oproti originálu je maketa jiná pouze v tom, že nemá motor a interiér pro pasažéry. Výroba vyšla na cca 6 milionů korun. Město Zlín přispělo částkou 2,8 milionu korun, rodina Baťů věnovala 2,6 milionu korun, přes 100 tisíc korun poslalo švýcarské město Möhlin, kam měl Tomáš Baťa při osudném letu namířeno. Zbytek peněz zajistila u sponzorů Nadace Tomáše Bati.

Prohledněte si fotogalerii ze stěhování letadla do Památníku Tomáše Bati.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru