Česky

Česky

English

menu
zavřít

Dohoda ve vodárnách je na dohled

23. 3. 2021

Aktuality

17

Zlín – Statutární město Zlín z pozice největšího akcionáře společnosti Vodovody a kanalizace Zlín, a. s. vyzývá, aby nadcházející valná hromada VaKu Zlín uložila představenstvu společnosti povinnost realizovat veškeré kroky k získání vlastnické kontroly nad provozováním vodohospodářské infrastruktury a ukončení provozního modelu se současným provozovatelem, jímž je společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a. s.

Zlín – Statutární město Zlín z pozice největšího akcionáře společnosti Vodovody a kanalizace Zlín, a. s. (dále jen „VaK Zlín“) vyzývá, aby nadcházející valná hromada VaKu Zlín uložila představenstvu téže společnosti povinnost realizovat veškeré kroky k získání vlastnické kontroly nad provozováním vodohospodářské infrastruktury a ukončení provozního modelu se současným provozovatelem, jímž je společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a. s. (dále jen „MOVO“). 

„Tímto zásadním krokem reagujeme na složitá jednání, která probíhají v rámci mediačního řízení mezi společností VaK Zlín, MOVO a městy Otrokovice a Fryšták. Z pozice města chceme dát najevo svůj jednoznačný postoj k situaci ve VAKu, a jasně říkáme, jaká je naše představa o dalším směřování způsobu provozování vodárenské infrastruktury na Zlínsku. Veškeré kroky, které navrhujeme, ovšem nesmí mít negativní dopady na aktuální výši ceny vodného a stočného. Stejně tak se nesmí snížit investiční prostředky VAKu do vodárenské infrastruktury,“ uvádí k postupu statutárního města Zlína primátor Jiří Korec.

Vodárenskou infrastrukturu na Zlínsku od roku 2004 provozuje, v rámci tzv. provozního modelu, společnost MOVO. Způsob zavedení a následná existence provozního modelu je od roku 2004 předmětem desítek soudních sporů, přičemž dosud nepadlo jasné soudní rozhodnutí, které by složitou situaci vyřešilo.

Znesvářené strany, mezi nimiž kromě společnosti VaK Zlín a MOVO hrají klíčovou roli i města Otrokovice a Fryšták, se proto v rámci mediačního řízení snaží o dosažení dohody. VaK Zlín v těchto jednáních důsledně prosazuje právě výše zmíněné požadavky a změnu uspořádání vodárenství na Zlínsku.

„Ačkoliv město Zlín není účastníkem žádného soudního sporu, snažíme se v této věci dlouhodobě velmi intenzivně najít kompromisní řešení. Pokud zainteresované strany sporů naleznou společnou řeč, v což pevně věřím, může být celá věc vyřešena s konečnou platností do konce roku 2021, čímž bude téměř 17 let trvající martyrium ohledně provozování vodárenské infrastruktury ukončeno ve prospěch všech odběratelů vody na Zlínsku,“ shrnuje primátor Korec.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru