Česky

Česky

English

menu
zavřít

Domácnosti navštíví tazatelé statistického úřadu

30. 1. 2020

Aktuality

7

Zlín – Český statistický úřad organizuje každoroční výběrové šetření o životních podmínkách českých domácností. Šetření nese název Životní podmínky 2020 a uskuteční ...

2005-2.jpg

Zlín – Český statistický úřad organizuje každoroční výběrové šetření o životních podmínkách českých domácností. Šetření nese název Životní podmínky 2020 a uskuteční se v době od 1. února do 24. května i na území Zlína. V této době budou náhodně vybrané domácnosti navštěvovat speciálně vyškolení tazatelé statistického úřadu, kteří svoji totožnost prokazují průkazem se svým jménem a s šestnáctimístným kódem. V případě pochybností si občané mohou identitu tazatele ověřit na webu www.czso.cz/csu/czso/overeni-tazatele.

Aktivní účast občanů na tomto významném statistickém šetření a jejich ochota spolupracovat s Českým statistickým úřadem je pro nás nesmírně důležitá a umožní nám získat řadu důležitých informací o sociální situaci domácností v České republice, které nelze zjistit žádným jiným způsobem,“ uvedla ředitelka Krajské správy Českého statistického úřadu ve Zlíně Hana Hruboňová.

Šetření se uskuteční na území celé České republiky v 11 403 domácnostech, z nichž se 6653 šetření zúčastnilo již v předchozích letech. Ve Zlínském kraji je do zjišťování zahrnuto 615 domácností z 59 obcí a to na základě náhodného výběru provedeného počítačem. Do šetření budou zapojeny všechny osoby, které mají ve vybraném bytě obvyklé bydliště.

Smyslem zjišťování je získávat dlouhodobě srovnatelné údaje o sociální a ekonomické situaci obyvatel v celkem 34 evropských zemích. Data slouží rovněž k výpočtu ukazatelů peněžní a materiální chudoby.

Bližší informace o výběrovém šetření v domácnostech – Životní podmínky 2020 – jsou dostupné na webu Českého statistického úřadu (ČSÚ) www.czso.cz nebo přímo na Oddělení terénních zjišťování KS ČSÚ ve Zlíně, tel. 577 004 956.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru