Česky

Česky

English

menu
zavřít

Dopis družstevníkům o účetnictví. Výhrady auditora k desítkám milionů Kč

20. 8. 2018

Aktuality

4

Zlín - Účetnictví Bytového družstva Podlesí vykazuje dle zpráv nezávislého auditora celou řadu nedostatků. Například za rok 2017 existují výhrady k pohledávce ve výši 41 949 000 Kč.

Ilustrační foto

Zlín - Účetnictví Bytového družstva Podlesí vykazuje dle zpráv nezávislého auditora celou řadu nedostatků. Například za rok 2017 existují výhrady k pohledávce ve výši 41 949 000 Kč. Při hodnocení roků 2014 a 2015 účetní závěrka nepodává věrný a poctivý obraz aktiv a pasiv družstva.

Tyto a řadu dalších informací se dozvěděli členové Bytového družstva Podlesí (BDP) z dopisu, který jim zaslalo město Zlín. V něm také píše, že kvůli zjevným nedostatkům v účetnictví bytového družstva podalo trestní oznámení. Tím se nyní Policie ČR zabývá. „Domníváme se, že se v rámci vedení účetnictví Bytového družstva Podlesí činí nejen nestandardní, ale i nezákonné kroky, které je potřeba prošetřit a objasnit,“ konstatoval v dopise náměstek primátora Jiří Korec, do jehož kompetencí patří bytová problematika ve Zlíně.

Ve věci BDP již padnul verdikt Okresního soudu ve Zlíně, na jehož základě musí BDP zaplatit městu Zlínu částku téměř 1 644 000 Kč. Soud zároveň nařídil bytovému družstvu uhradit městu Zlínu i náklady na soudní řízení ve výši téměř 200 000 Kč. Radnice má také k dispozici analýzu, ze které vyplynulo, že BDP by mělo městu Zlínu také vyplatit jen za roky 2003 až 2006 částku ve výši cca 710 000 korun.

S městem Zlínem se soudí i předseda BDP Pavel Sekula, který dle svých slov účetnictví bytového družstva „rekonstruoval.“ Spory, které zatím vyvolal, skončily vždy vítězstvím radnice a jejich představitelů.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru