Česky

Česky

English

menu
zavřít

Dopravní podnik informuje: Jízdní řády MHD se nemění, přibyla zastávka Štípa-pošta

29. 6. 2020

Aktuality

9

Zlín – Hromadná změna jízdních řádů MHD, která každoročně připadala na přelom června a července, se letos ve Zlíně a Otrokovicích nekoná.

mhd.jpg

Zlín – Hromadná změna jízdních řádů MHD, která každoročně připadala na přelom června a července, se letos ve Zlíně a Otrokovicích nekoná. Kvůli koronavirové krizi trolejbusy a autobusy jezdí již od poloviny března podle prázdninových jízdních řádů a ty zůstanou v platnosti i v červenci a srpnu.

Cestujících ze dne na den zásadně ubylo, a protože se zatím s rozvolňujícími opatřeními ještě všichni do trolejbusů a autobusů nevrátili, zůstávají v pracovních dnech v platnosti prázdninové jízdní řády. K přeplňování vozidel MHD nedochází. Budeme podle nich jezdit až do konce srpna. Cestující si na ně zvykli a nebyl důvod něco na nich od 1. července měnit. Teprve od začátku září předpokládáme rozsáhlejší změny v jízdních řádech a návrat k standardnímu provozu pro běžné pracovní dny,“ uvedl vedoucí dopravního úseku Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice Pavel Nosálek.

Novinka dopravní společnosti se týká převážně obyvatel Štípy. Tam přibude na lince 46 jedna nová zastávka Štípa-pošta Od 1. července budou na této zastávce na Mariánském náměstí, naproti kostela, nově zastavovat všechny autobusy linky 46 Velíková – Štípa.

Vycházíme vstříc požadavkům cestujících, kteří to budou mít z této zastávky blíže do mateřské školy, na poštu i do kostela,“ řekl ředitel DSZO Josef Kocháň.

Dosud autobusy linky 46 zastávkou u pošty projížděly a zastavovaly až o 200 metrů dál na přestupní zastávce Štípa-škola. Nyní budou zastavovat na na obou zastávkách.

Na zastávce Štípa-pošta bude zastavovat stejně jako dosud i několik spojů trolejbusových linek 4x a 5x, které obsluhují zastávku Kostelec-hřbitov a vynechávají trasu přes zastávku Štípa-požární zbrojnice.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru