Česky

Česky

English

menu
zavřít

Dopravní podnik otevře dveře veřejnosti  

6. 6. 2024

Aktuality

330

Zlín – Po roce se v sobotu 8. června 2024 otevře brána vozového depa Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice pro nejširší veřejnost. 

Letošní den otevřených dveří s připomínkou 80. výročí zahájení trolejbusové dopravy ve městě nabídne kromě tradičního programu také ukázku nového odbavovacího systému umožňujícího platby jízdného bankovními kartami.

„Našim cestujícím mimo jiné poprvé veřejně představíme nový odbavovací systém, který bude umožňovat platby jízdného bankovními kartami a začne ve vozidlech fungovat koncem tohoto roku. Lidé si ho už budou moci prakticky vyzkoušet,“ prozradil ředitel dopravního podniku ve Zlíně Josef Kocháň.

Vozovna Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice ve Zlíně v ulici Podvesná XVII se otevře pro všechny příchozí v sobotu 8. června 2024 v 9 hodin. Vstup je bezplatný. Návštěvníci si budou moci uvnitř areálu zblízka prohlédnout vozidla MHD, zařízení dílen, centrální dispečink a také projet ve voze MHD myčkou. Na zvláštní lince mezi vozovým depem a obratištěm Sportovní hala budou jezdit po celý den v půlhodinových intervalech domácí i zapůjčená historická vozidla MHD. Přeprava cestujících bude zdarma. V areálu vozového depa DSZO si budou moci návštěvníci zakoupit občerstvení. Bude připraven zábavný program pro děti. Nebudou chybět ani ukázky techniky integrovaného záchranného systému. Letošní ročník bude o to slavnostnější, že si připomínáme 80. výročí zahájení trolejbusové dopravy ve městě.

Návštěvníci dne otevřených dveří si budou moci zblízka prohlédnout všechny typy vozidel MHD, která má DSZO ve svém současném vozovém parku: trolejbusy 24 Tr, 25 Tr, 26 Tr, 27 Tr, 30 Tr, 35 Tr, autobusy Renault Citybus, IrisbusCitelis, Iveco Urbanway, Crossway, Iveco Rošero,elektrobusŠkoda 34 BB. Největším magnetem bývají obvykle historická vozidla: trolejbus 9 Tr s vlečkou Jelcz PO-1E, trolejbus 14 Tr a autobusy ŠM 11 a Š 706 RTO s vlečkou Karosa B 40. Ve Zlíně se při této příležitosti objeví také zapůjčená historická vozidla MHD: trolejbus 7 Tr z roku 1954, autobus Škoda 706 RO z roku 1947 nebo Karosa B 732.20 a Karosa ŠD 11.

Dopravní společnost Zlín-Otrokovice bude provozovat v 40minutovém intervalu rovněž bezplatnou autobusovou linku z vozovny k areálu čistírny odpadních vod ve Zlíně-Malenovicích, kde bude ve stejné době probíhat rovněž den otevřených dveří a exkurze, a to u příležitosti 90. výročí existence tohoto důležitého vodárenského zařízení. Na dva páry spojů této zvláštní linky bude nasazen i modrý historický autobus Š 706 RTO s vlečkou Karosa B 40.

„Náš den otevřených dveří se stal důležitou událostí společenského života města. Je to příjemné setkání fanoušků MHD, široké veřejnosti i současných a bývalých zaměstnanců. Dospělých i dětí. Každý si jistě najde něco pro sebe, co ho zajímá nebo těší. Snažíme se pěstovat pozitivní postoj lidí k ekologické veřejné dopravě a třeba i získávat nové zákazníky. Na tuto akci k nám každoročně přichází několik tisíc návštěvníků. Přijíždějí i zájemci o historii MHD ze vzdálenějších míst. Všechny srdečně vítáme,“ dodal Josef Kocháň.

Zdroj: DSZO

 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru