Česky

Česky

English

menu
zavřít

Dopravní společnost Zlín – Otrokovice informuje

26. 11. 2019

Aktuality

16

Zlín – Tarif Zlínské integrované dopravy (ZID) na železniční trati Otrokovice – Zlín – Vizovice se pro cestující nemění.

foto: JSFABB

Zlín – Tarif Zlínské integrované dopravy (ZID) na železniční trati Otrokovice – Zlín – Vizovice se pro cestující nemění. Tuto informaci v souvislosti se zavedením nového tarifu Zlínského kraje, platného od 15. prosince, potvrdil mluvčí Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice Vojtěch Cekota:

Zavedení jednotného tzv. tarifu Zlínského kraje v autobusové a vlakové dopravě  nebude mít žádný vliv na fungování již řadu let platného tarifu Zlínské integrované dopravy (ZID) na železniční trati Otrokovice – Zlín – Vizovice. Tedy kromě krajské jízdenky budou moci na železniční trati Otrokovice – Vizovice cestující dál využívat integrované jízdenky DSZO, pro jednotlivou jízdu nebo časové s měsíčním či čtvrtletním kuponem,“ vysvětlil.

Mnozí cestující na železniční trati Otrokovice – Zlín – Vizovice využívali již řadu let výhodu malého lokálního integrovaného tarifního systému ZID. Dopravní společnost Zlín – Otrokovice jako provozovatel městské hromadné dopravy v obou městech umožňovala prodej jednotných jízdních dokladů, se kterými bylo možno cestovat v trolejbusech a autobusech DSZO a rovněž v osobních vlacích na celé trati z Otrokovic až do Vizovic. Lze použít jízdenku ZID pro jednotlivou jízdu za 20 korun (zlevněná za 10 Kč), která se označuje na dvou stranách a platí pro 20minutovou jízdu v MHD a 30minutovou jízdu ve vlaku. Vlakové soupravy jsou pro tento účel vybaveny označovači jízdenek. Prodávají se také měsíční a čtvrtletní kupony časových jízdenek s písmenkem „i“, se kterými může v příslušném tarifním pásmu cestující jezdit libovolně městskou hromadnou dopravou i vlaky Českých drah. Pásma D a E umožňují cestovat vlakem až do Lípy, resp. Vizovic, tedy mimo síť trolejbusů a autobusů MHD DSZO.

Na tomto zavedeném systému, který cestujícím v aglomeraci Otrokovice – Zlín – Vizovice zjednodušoval cestování veřejnou dopravou, se ani po 15. prosinci 2019 nic nezmění. Lidé budou na této trati cestovat jak s jízdenkami podle nového tarifu Zlínského kraje, tak nadále s našimi jízdními doklady ZID, jak byli dosud zvyklí“ uvedl vedoucí dopravního úseku DSZO Pavel Nosálek. Tuto skutečnost potvrdil také Tomáš Nedbal ze společnosti Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje.

Zdroj: DSZO

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru