Česky

Česky

English

menu
zavřít

Dopravu k ZOO posílí o víkendu devět spojů

14. 4. 2021

Aktuality

5

Zlín - Devět trolejbusů navíc proti dosavadnímu stavu posílí v sobotu a v neděli 17. a 18. dubna i o dalších víkendech a svátcích přepravní kapacitu na linkách č. 4. a 5 mezi centrem Zlína a Zoo Zlín...

zoolesnavstup.jpg

Zlín - Devět trolejbusů navíc proti dosavadnímu stavu posílí v sobotu a v neděli 17. a 18. dubna i o dalších víkendech a svátcích přepravní kapacitu na linkách č. 4. a 5 mezi centrem Zlína a Zoo Zlín. Dopravní společnost Zlín – Otrokovice chce vytvořit dostatečné možnosti pro pohodlnou dopravu návštěvníků do zoo, která musela být od 18. prosince 2020 do 11. dubna 2021 pro veřejnost uzavřena.

Návštěvníci Zoologické zahrady Zlín-Lešná se po dlouhém lockdownu dočkali jejího opětovného – alespoň částečného – otevření. Největší zájem veřejnosti se očekává o víkendech a rozsah svého provozu tomu přizpůsobuje i Dopravní společnost Zlín – Otrokovice. V sobotu i v neděli, poprvé 17. a 18. dubna, vypraví DSZO mezi centrem Zlína, Kostelcem, Štípou a zoo na trolejbusových linkách č. 4 a 5 devět spojů navíc proti dosavadnímu stavu. Na této trase tak pojede cestujícím v nepracovních dnech nějaký spoj zpravidla jednou za dvacet minut.

„Lidé směřující ze Zlína do zoologické zahrady a naopak představují během sezony významné procento cestujících na našich trolejbusových linkách č. 4 a 5. Přizpůsobujeme tomu každoročně svou přepravní kapacitu,“ uvedl ředitel DSZO Josef Kocháň. V jízdních řádech DSZO se původně počítalo se zavedením víkendových posilových spojů již od začátku dubna, ale kvůli uzavření zoo z důvodu proticovidového lockdownu se spuštění posilové dopravy o dva týdny pozdrželo. Víkendové posilové spoje, které nyní budou zajíždět k zoologické zahradě, se v mimosezonním období otáčely již ve Zlíně na Vršavě a okruh přes Kostelec a Štípu vynechávaly.

Posilové spoje budou uvedeny v jízdních řádech linek 4 a 5 na zastávkách MHD a také ve všech elektronických jízdních řádech.

V pracovních dnech je provoz MHD ve Zlíně a Otrokovicích stále zajišťován v omezeném rozsahu podle tzv. letních jízdních řádů. Tento stav trvá nepřetržitě již od začátku letošního roku.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru