Česky

Česky

English

menu
zavřít

Dopravu o Velikonocích zkomplikuje rekonstrukce železničního přejezdu u Lidlu

29. 3. 2024

Aktuality

579

Dopravu ve Zlíně zkomplikuje o Velikonocích kompletní uzavírka vytíženého železničního přejezdu na Podvesné XVII (u Lidlu). Rekonstrukce přejezdu přeruší i trasy pravidelných linek MHD. Dopravní společnost Zlín – Otrokovice proto připravila rozsáhlý systém výlukové dopravy, který začne platit v sobotu 30. března a skončí v úterý 2. dubna.

Přes přejezd jezdí trolejbusové linky č. 8 a 9. V čase uzavírky budou obě linky zkráceny a budou jezdit z Jižních Svahů s označením 8X a 9X pouze do centra Zlína. Ze zastávky Školní projedou trolejbusy kolem kostela a napojí se na svou trasu na zastávce Náměstí Míru, aby se vracely zpět na sídliště.

Dopravní obslužnost vynechaného úseku původní linky 9 ve Štefánikově ulici bude zajištěna pouze trolejbusovými linkami č. 1, 11 a 12. Cestující z linky č. 9X budou muset na zastávce Školní přestupovat.

Dopravní obslužnost vynechaného úseku původní linky 8 (Dlouhá, Cigánov, tř. 2. května, Baťova nemocnice) zajistí cestujícím ve stejných odjezdových časech zvláštní posilová linka 2e, která bude vedena z obratiště Sportovní hala na točnu Bartošova čtvrť. Kromě ní bude vedena na Bartošovu čtvrť ještě linka 2X z Malenovic.

V úterý 2. dubna bude ve vybrané časy ráno posílena linka 2X v úseku Malenovice-Centro – Školní – Bartošova čtvrť a zpět a také linka 1 v úseku Příluky – Sportovní hala a zpět.

Autobusy na linkách 33 a 38 budou jezdit standardně podle jízdního řádu, výluka se jich nedotkne.

Mapa dopravní situace v příloze

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru