Česky

Česky

English

menu
zavřít

Dřevnice po nočním dešti ohrozila cyklostezky, situace se stabilizovala

17. 5. 2023

Aktuality

421

Zlín – Vytrvalý déšť zvedl ve Zlíně hladinu řeky Dřevnice. Velká voda ohrozila cyklostezku pod mostem na Cigánově a v Malenovicích, městská policie oba úseky před osmou hodinou uzavřela. Rozvodnil se také potok Baláž, některé místní komunikace jsou zabahněné. Potíže hlásí také v Otrokovicích, tamní strážníci uzavřeli stezku směrem do Malenovic.

Od pěti hodin zasedá ve Zlíně pracovní skupina povodňové komise, která aktuálně vyhodnocuje situaci. Bezprostřední nebezpečí pro obyvatele a jejich majetek nehrozí, měli by ale zůstat ve střehu. 

Hrozba povodní aktuálně:

9.15 - Voda částečně zaplavila také ulici Fryštácká, na nebezpečí v lokalitě upozorňují značky. Stoupá rovněž potok v malenovické lokalitě Žleby.

10.00 - Z aktuální předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu vyplývá, že počasí v celém Zlínském kraji bude i nadále ovlivňovat frontální rozhraní, déšť by tak měl slábnout až v odpoledních hodinách.

10.30 - Podle ředitele Městské policie ve Zlíně Milana Kladníčka jsou všechny uzavřené cyklostezky pod kontrolou strážníků, jejich čistění od bahna mají na starosti Technické služby. Na uzavírkách cyklostezek i v okolí malenovické firmy VLW je po celé dopoledne setrvalý stav, další kontrola se uskuteční v 11.30 hodin.

11.58 - Těsně před polednem přišla z povodňové komise dobrá zpráva. „Voda opadla, požádali jsme proto Technickou správu o úklid obou cyklostezek. Jakmile práce skončí, provoz na trasách se bude moci znovu obnovit,“ informoval ředitel městské policie Milan Kladníček.

14.08 - Odbahnění a kompletní vyčištění pomohlo otevřít cyklostezku ve Zlíně - Malenovicích. Práce na zprovoznění úseku na Cigánově pokračují.

14.59 - Obyvatelé nemusí mít obavy ani na cyklostezce na Cigánově, od 15. hodiny je lokalita znovu v provozu.

15.15 - Bezpečno je už také v okolí malenovické firmy VLW, kde voda opadla na téměř běžnou úroveň.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru