Česky

Česky

English

menu
zavřít

Druhý ročník participativního rozpočtu „Tvoříme Zlín“ již zná své vítěze

17. 12. 2019

Aktuality

21

Zlín - Spočítáno. Druhý ročník projektu participativního rozpočtu s názvem „Tvoříme Zlín“ zná vítězné projekty. Zasláno bylo letos 29 návrhů a po vyhodnocení jich bylo do hlasování připuštěno 16...

logo-ctverec-mensi.jpg

Zlín - Spočítáno. Druhý ročník projektu participativního rozpočtu s názvem „Tvoříme Zlín“ zná vítězné projekty. Zasláno bylo letos 29 návrhů a po vyhodnocení jich bylo do hlasování připuštěno 16.  O tom, který z projektů se bude realizovat, rozhodli Zlíňané v internetovém hlasování. Hlasovat šlo také osobně prostřednictvím kanceláří místních částí a v městském informačním centru v budově radnice.

„Mezi takzvaně velkými projekty letos zvítězil návrh na druhou etapu rekonstrukci zastávky Česká na Jižních Svazích a dětské hřiště na Podvesné IX. Pro každý z těchto návrhů se vyslovilo téměř pět set hlasujících,“ prozradila radní Jana Bazelová. Radnice do těchto dvou návrhů investuje přibližně tři miliony korun.

Druhá etapa rekonstrukce zastávky tak funkčně naváže na loni zvolenou první etapu rekonstrukce tohoto nevzhledného místa. Na přípravě realizace první etapy se intenzivně pracuje.

„U velkých projektů, kde je potřeba získat stavební povolení, může realizace trvat i dva roky,“ vysvětlila koordinátorka projektu Kamila Gamalová.

Mezi malými projekty, s rozpočtem do půl milionu korun, pak uspělo hned osm návrhů, které se začnou od ledna 2020 uvádět v život. Nejvíce hlasů mezi malými projekty obdržel návrh na údržbu a rekonstrukci schodů a zábradlí v ulici Sokolská. Dále dětská lanovka a terénní skluzavka na Podhoří, servisní cyklostojan, pracovna v parku, rekonstrukce veřejného osvětlení - Bartošova čtvrť, každý si chce hrát (dětské hřiště Letná), komunitní kompostování a hřiště na petanque (centrální park Jižní svahy). Vítězné projekty, vybrané obyvateli města Zlína v rámci participačního rozpočtu, realizují a administrují příslušné odbory Magistrátu města Zlína. Dle výše uvedených vítězných projektů bude realizace spadat zejména pod Odbor dopravy, Odbor městské zeleně a v jednom případě pod Odbor životního prostředí a zemědělství. Bližší informace k projektu (harmonogram, pravidla, podrobné informace k návrhům a vítězným projektům, aj.) lze získat na webových stránkách projektu www.tvorimezlin.cz. Z loňského ročníku bylo dosud zrealizováno pítko u cyklostezky, čítárna v ulicích Zlína, malované hřiště, zpevněná stezka v lokalitě Kocanda, a anketní koš na cigaretové nedopalky. Komunitní zahrada je rovněž připravená. Nyní se zazimuje a na jaře se otevře veřejnosti. V případě příznivých klimatických podmínek bude do konce roku zrealizováno také Workoutové hřiště. „Tvoříme Zlín“ je projekt, který dává obyvatelům města možnost navrhovat a poté i hlasováním rozhodovat i proměnách veřejných prostranství.

Výsledky přehledně:

Velké projekty:

Zastávka Česká - etapa II, rozpočet 1 500 000 Kč, 474 hlasů (z toho 498 kladných - 24 záporných)

Dětské hřiště Podvesná IX, rozpočet 1 500 000 Kč, 472 hlasů (z toho 499 kladných - 27 záporných)  

 

Malé projekty:

Údržba a opravy schodů a chodníků (ul. Sokolská), rozpočet 50 000 Kč,

279 hlasů (z toho 286 kladných - 7 záporných)

Dětská lanovka a terénní skluzavka na Podhoří, rozpočet 340 000 Kč,

240 hlasů (z toho 257 kladných - 17 záporných)

Servisní cyklostojan, rozpočet 60 000 Kč,

237 hlasů (z toho 260 kladných - 23 záporných)

Pracovna v parku, rozpočet 260 000 Kč,

207 hlasů (z toho 247 kladných - 40 záporných)

Rekonstrukce veřejného osvětlení - Bartošova čtvrť, rozpočet 340 000 Kč,

204 hlasů (z toho 218 kladných - 14 záporných)

Každý si chce hrát (dětské hřiště Letná), rozpočet 495 000 Kč,

177 hlasů (z toho 196 kladných - 19 záporných)

Komunitní kompostování, rozpočet 50 000 Kč,

165 hlasů (z toho 181 kladných - 16 záporných)

Hřiště na petangue (centrální park Jižní svahy), rozpočet 350 000 Kč,

148 hlasů (z toho 169 kladných - 21 záporných)

 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru