Česky

Česky

English

menu
zavřít

DSZO: O Dušičkách posílíme linky na hřbitovy

21. 10. 2020

Aktuality

12

Zlín - Ani letos nezapomene Dopravní společnost Zlín – Otrokovice v období kolem svátku Památky zesnulých (Dušičky) na zvýšenou poptávku po přepravě na linkách, které směřují k městským hřbitovům.

dusicky.jpg

Zlín - Ani letos nezapomene Dopravní společnost Zlín – Otrokovice v období kolem svátku Památky zesnulých (Dušičky) na zvýšenou poptávku po přepravě na linkách, které směřují k městským hřbitovům. Přepravní kapacita v nejexponovanějších úsecích bude podle potřeby posílena.

Situace v letošním roce se kvůli koronavirové epidemii bude poněkud lišit od minulých let. Na hřbitovech se nebudou konat žádné dušičkové pobožnosti ani pietní shromáždění. Přesto může dojít k nárůstu počtu cestujících na linkách, které směřují k pohřebištím.

Lesní hřbitov – posilové spoje podle potřeby provozu

Na autobusové lince 31 z centra Zlína k Lesnímu hřbitovu letos nebudou vypravovány posilové spoje podle předem vyvěšeného jízdního řádu. „Cestující budou moci využít standardní spoje linky 31. Dispečerská služba však bude naplněnost autobusů i množství lidí na zastávkách průběžně sledovat, a pokud cestujících přibude, budeme mít v záloze posilové autobusy i řidiče a vyšleme je na linku v úseku mezi zastávkou Náměstí Míru a Lesní hřbitov, zpět z Lesního hřbitova na zastávku Školní,“ uvedl vedoucí dopravního úseku DSZO Pavel Nosálek. Tyto zvlášť označené autobusy budou v obou směrech jízdy vynechávat zajížďku na zastávku Maják-točna. „S posilovými autobusy se počítá především v den státního svátku 28. října a o víkendu 31. října a 1. listopadu v době od 9 do 16 hodin,“ upřesnil hlavní dispečer DSZO Josef Polách.

Mladcová – několik spojů pojede až ke hřbitovu

Doprava cestujících bude o víkendu 31. října a 1. listopadu mimořádně zajišťována též ke hřbitovu ve Zlíně-Mladcové. V sobotu i v neděli budou dva spoje linky 32 (odj. ze zastávky Náměstí Míru v 14.18 a v 15.48 hod.) prodlouženy z obratiště Mladcová-Bartošův dům až na dočasně zřízenou zastávku Mladcová-hřbitov.

Hřbitov v Kvítkovicích

V Otrokovicích na lince 55 zajíždějí ke hřbitovu do Kvítkovic standardně tři odpolední spoje každou sobotu a neděli i ve svátek. V dušičkovém období ve dnech 28. a 31. října a 1. listopadu mohou cestující počítat s posílením spojů, které odjíždějí v 14.24 z konečné Štěrkoviště a v 15.45 z kvítkovického hřbitova.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru