Česky

Česky

English

menu
zavřít

DSZO omlazuje autobusový vozový park

4. 2. 2021

Aktuality

13

Zlín - Osm nových autobusů pořizuje v tomto roce do svého vozového parku Dopravní společnost Zlín - Otrokovice. První tři z nich vyjedou na linky s cestujícími ještě v tomto týdnu...

img-4084.jpg

Zlín - Osm nových autobusů pořizuje v tomto roce do svého vozového parku Dopravní společnost Zlín - Otrokovice. První tři z nich vyjedou na linky s cestujícími ještě v tomto týdnu. Stejný počet svých nejstarších autobusů DSZO v tomto roce vyřadí a nabídne k odprodeji.

Dopravní společnost Zlín – Otrokovice nakupuje v roce 2021 osm nových dvanáct metrů dlouhých autobusů, aby jimi nahradila stejný počet nejstarších vozidel. První tři autobusy typu URBANWAY 12 M od výrobce Iveco Bus vyjedou na linky s cestujícími již v tomto týdnu, zbývající vozy budou dodány během prvního čtvrtletí 2021.

„Čas plyne a nejstarší autobusy, které jsme pořizovali kolem roku 2001, mají už svou ekonomickou životnost za sebou. Proto je nahrazujeme novými vozidly,“ uvedl ředitel DSZO Josef Kocháň. Vyřazovat se budou autobusy typu IRIS BUS CITY BUS, které najezdily ve Zlíně a v Otrokovicích během své životnosti každý kolem 800 tisíc kilometrů. Jsou ještě provozuschopné a DSZO je bude nabízet k odprodeji, případně je předá k ekologické likvidaci. V podmínkách DSZO již přestávala být údržba takto starých autobusů rentabilní.

Nové autobusy nám dodala firma KAR group, a. s., z Ostravy za cenu 5,9 milionu korun za jedno vozidlo (bez DPH),“ upřesnil vedoucí úseku údržby DSZO Josef Polách. Tentokrát DSZO hradí náklady na pořízení plně ze svého rozpočtu a nevyužívá žádných dotací. Nové autobusy jsou vybaveny klimatizací a splňují emisní normu euro 6. Mají o něco vyšší výkon naftového motoru a lepší filtraci pevných částic výfukových plynů.

Autobusy z poslední dodávky mají podobně řešený interiér jako vozidla, která už cestující z autobusových linek DSZO znají. K dispozici je podle technické dokumentace 25 čalouněných sedadel a 74 míst k stání. Nechybějí ani dvě místa pro invalidní vozíky nebo dětské kočárky. K vybavení vozidla patří také akustický informační systém včetně hlášení mimo vozidlo pro nevidomé osoby, LCD informační displej, vnější vozidlová kamera i vnitřní kamera, která umožňuje řidiči mít větší přehled o pohybu cestujících při nástupu a výstupu. Tlakové lišty na druhých a třetích dveřích chrání cestující před nebezpečím sevření zavírajícími se dveřmi. Vozidlo je vybaveno rovněž přesným měřidlem stavu paliva po jednotlivých směnách. Třem novým autobusům byla přidělena evidenční čísla 685, 686 a 687.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru