Česky

Česky

English

menu
zavřít

DSZO: Po dva dny nebudeme zastavovat na třech zastávkách

31. 7. 2017

Aktuality

16

Zlín - Postupující práce silničářů na plošné opravě vozovky v Dlouhé ulici ve Zlíně si vyžádají na nezbytně dlouhou dobu dvou necelých dnů zrušení zastávky MHD Dlouhá...

Ilustrační foto

Zlín - Postupující práce silničářů na plošné opravě vozovky v Dlouhé ulici ve Zlíně si vyžádají na nezbytně dlouhou dobu dvou necelých dnů zrušení zastávky MHD Dlouhá ve směru jízdy z Cigánova na Náměstí Míru a zrušení zastávek Lešetín I a Díly II na lince 38 ve směru jízdy k Baťově nemocnici.

Zastávka Dlouhá ve směru Náměstí Míru – dočasné zrušení

V souvislosti s rekonstrukcí vozovky v Dlouhé ulici ve Zlíně a pokládkou nové živičné vrstvy v krajním jízdním pruhu bude muset Dopravní společnost Zlín – Otrokovice dočasně zrušit zastávku Dlouhá ve směru jízdy od zastávky Cigánov k zastávce Náměstí Míru. Mělo by se tak stát v pondělí 31. července a ve středu 2. srpna vždy přibližně od 10 do 16 hodin. Cestující využijí nejbližší zastávku Náměstí Míru, která leží přibližně ve vzdálenosti 400 metrů chůze. „Na dočasně zrušené zastávce umístíme informace o přesném termínu a trvání tohoto stavu. Tyto údaje se objeví také na informačních panelech na zastávkách,“ uvedl hlavní dispečer DSZO Josef Polách.

Zastávka Dlouhá ve směru Cigánov – provoz zachován

„V opačném směru jízdy, u prodejny Baťa, se technickými prostředky nebo dočasným posunem podle postupu prací budeme snažit provoz zastávky zachovat,“ doplnil dispečer.

Zastávky Lešenín I a Díly II ve směru Baťova nemocnice – dočasné zrušení

Práce silničářů budou mít určitý dopad na vedení autobusové linky č. 38. V pondělí 31. července od 9 do 13 hodin a ve středu 2. srpna od 9 do 24 hodin nebudou moci autobusy linky 38 ve směru jízdy z centra Zlína k Baťově nemocnici odbočovat z Dlouhé do Kvítkové ulice. V těchto časech proto budou autobusy linky 38 objíždět uzavřené místo po Benešově nábřeží. Vynechají zastávky Lešetín I a Díly II a na svou pravidelnou trasu se vrátí na zastávce Podvesná X. Autobusy linky 38 na objízdné trase po Benešově nábřeží a ulici Podvesná VI nebudou zastavovat, aby se nezvětšovalo zpoždění spojů.

 „Jsme rádi, že se nám při rozsáhlé opravě vozovky v exponovaném prostoru v Dlouhé ulici ve spolupráci s provádějící firmou podařilo vytvořit podmínky pro udržení provozu MHD a minimalizovat omezení pro cestující,“ řekl ředitel DSZO Josef Kocháň.

Od pondělí 7. srpna bude zahájena II. etapa opravy vozovky v Dlouhé ulici – v úseku od křižovatky s ulicemi Santražiny a Vodní k podjezdu a dále ke křižovatce s Benešovým nábřežím. V tomto úseku se žádné zastávky MHD nenacházejí a průjezd vozidel MHD bude umožněn.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru