Česky

Česky

English

menu
zavřít

Dva nové whirpool bazény. Na Hradské

3. 12. 2018

Aktuality

9

Zlín - Výstavba odpočinkové a relaxační zóny v padesátimetrovém bazénu na ulici Hradská je u konce. Novinka tak začne od dnešní 16. hodiny sloužit veřejnosti.

Nová odpočinková a relaxační zóna

Zlín - Výstavba odpočinkové a relaxační zóny v padesátimetrovém bazénu na ulici Hradská je u konce. Novinka tak začne od dnešní 16. hodiny sloužit veřejnosti.

„O doplňkové služby v bazénech je stále větší zájem, takže jsem rád, že tato odpočinková a relaxační zóna vznikla. Z pohledu města jde o významnou investici,“ prohlásil primátor Jiří Korec.

Odpočinková a relaxační zóna se nachází v nově vzniklé přístavbě v jihovýchodní části areálu. Na její podobu měli vliv i památkáři, protože budova padesátky je v památkové zóně města. Návštěvníkům lázní nabídne dva whirpool bazény. „Jejich ideální kapacita je dvacet osob, vejde se jich tam ale více. Teplota vody v nich je pětatřicet stupňů, doporučená doba pobytu je nejdéle 20 minut, na které by měla navázat další aktivita, například plavání,“ sdělil Lubomír Matoušek, ředitel společnosti STEZA, která se stará o městské bazény.

V rámci projektu také nahradila původní dvojité řešení prosklených plastových stěn nová prosklená sloupopříčková hliníková fasáda a došlo i k úpravě technického zázemí objektu. Celkové náklady dosáhly výše 34 milionů korun.

Velkými změnami prošel nedávno i pětadvacetimetrový bazén a to v rámci dvou etap modernizace. Během první došlo k statickému zajištění budovy, zateplení střechy a opravě vnějšího pláště objektu včetně prosklené jižní stěny. V rámci druhé etapy bylo zejména vybudováno nové Sport centrum. Jeho součástí je nový nerezový bazén s teplotou vody 32 stupňů celsia určený pro organizovaný výcvik plavání menších skupin dětí až seniorů, malá tělocvična a zázemí pro tyto činnosti.

Modernizace areálu na Hradské bude dále pokračovat. „V úvahu přichází například vybavení venkovního bazénu různými atrakcemi. Záměrem města je dát areálu co nejvíce podobu akvaparku, samozřejmě v míře, kterou nám povolí památkáři,“ konstatoval Jiří Korec.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru