Česky

Česky

English

menu
zavřít

Dvanáct tisíc seniorů obdrží v těchto dnech od města roušku

7. 4. 2020

Aktuality

11

Zlín - Úvodní dny ve stavu nouze znamenaly pro město Zlín intenzivní shánění akutně nedostatkových ochranných pomůcek, jako jsou roušky, dezinfekce, rukavice a další. Díky svým kontaktům, ale například i díky darům ve Zlíně působících firem se již v prvních kritických dnech podařilo zajistit několik tisíc ochranných pomůcek pro nejohroženější skupiny takzvaně z první linie a také pro zaměstnance nezbytné pro zajištění fungujícího chodu města a služeb.

Ilustrační foto

Zlín - Úvodní dny ve stavu nouze znamenaly pro město Zlín intenzivní shánění akutně nedostatkových ochranných pomůcek, jako jsou roušky, dezinfekce, rukavice a další. Díky svým kontaktům, ale například i díky darům ve Zlíně působících firem se již v prvních kritických dnech podařilo zajistit několik tisíc ochranných pomůcek pro nejohroženější skupiny takzvaně z první linie a také pro zaměstnance nezbytné pro zajištění fungujícího chodu města a služeb.

„V prvních dnech jsme museli z městských zdrojů vybavit především pracovníky zdravotních a sociálních služeb, domovy pro seniory, hasiče, strážníky, řidiče MHD, pracovníky technických služeb a mnoho dalších, mezi nimi například i zlínské prodavačky a prodavače. Nyní se nám podařilo situaci s dodávkou zdravotnického materiálu ustálit. Máme pravidelné dodávky a můžeme tak poskytnout roušky dalším občanům města,“ uvedl Jiří Korec, primátor města. Právě v těchto dnech tak začíná město Zlín s distribucí informačních letáků do více než třiceti tisíc zlínských domácností. Leták se bude distribuovat ve dvou verzích. Jedna bude čistě informační a lidé zde naleznou důležité kontakty pro řešení složitých životních situace, dále pak návod jak se starat o látkovou roušku a další. Druhá varianta zásilky bude obsahovat navíc ochrannou roušku. Variantu informativního materiálu včetně látkové roušky obdrží automaticky všichni senioři ve věku 70 let a více.

"Povinnost nosit roušky může platit ještě několik týdnů, ne-li měsíců. Distribuovat další ochranné pomůcky mezi ohrožené skupiny tak dává stále smysl," ujistil náměstek primátora Bedřich Landsfeld. Město v těchto dnech dodává plošně látkové roušky 12 tisícům seniorům ve věku na 70 let a je připraveno pomoci i dalším občanům, kteří kontaktují město s tím, že ještě žádnou látkovou roušku nemají a nevědí, jak si ji zajistit. 

Kromě nesnadného shánění ochranných pomůcek či dezinfekcí a jejich následné distribuce nabízí město Zlín v této nelehké době také řadu dalších služeb. Osamělým seniorům je poskytován nákup základních potravin a hygienického balíčku. Lidem, kteří nesou tuto situaci špatně po psychické stránce, nabízí radu a pochopení SOS LINKA ZLÍN, zřízená zlínskou radnicí. Město organizuje propojení dobrovolníků s institucemi a jednotlivci, kteří potřebují pomoc. V neposlední řadě byla také zřízena urgentní pomoc rodičům samoživitelům ve finanční nouzi. Tato pomoc spočívá v poskytnutí teplé stravy členům domácnosti. Pro vyřešení všech výše popsaných situací lze využít kontakty uvedené v tomto informačním materiálu.

„Všem dobrovolníkům, ať už obyvatelům města, nebo zaměstnancům magistrátu, kteří i ve svém volném čase a o víkendech rozváží potřebný materiál, patří naše velké poděkování. Bez nich a jejich úsilí by byl efekt poloviční. Zvláště bych chtěl poděkovat dobrovolníkům ze Skautského krizového centra Zlín, kteří nám pomáhají už od prvního týdne karantény,“ vzkázal náměstek primátora Aleš Dufek

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru