Česky

Česky

English

menu
zavřít

Euroklíč pomůže potřebným lidem už i ve Zlíně

12. 6. 2017

Aktuality

264

Zlín - Držitelé průkazu TP, ZTP, ZTP/P, diabetici, stomici, onkologičtí pacienti, lidé trpící roztroušenou sklerózou, Parkinsonovou chorobou...

p1015458.jpg

Zlín - Držitelé průkazu TP, ZTP, ZTP/P, diabetici, stomici, onkologičtí pacienti, lidé trpící roztroušenou sklerózou, Parkinsonovou chorobou, nespecifickými střevními záněty (Crohnovou chorobou a ulcerózní kolitidou), močovými dysfunkcemi a rodiče dětí do tří let. Všechny tyto osoby spadají do kategorie lidí, kteří se mohou zapojit do projektu Euroklíč. Ten je nyní k dispozici i ve Zlíně. A k čemu vlastně Euroklíč slouží?

„Zajišťuje rychlou a důstojnou dostupnost veřejných sociálních a technických kompenzačních zařízení, například výtahů, svislých a schodišťových plošin a podobně, osazených jednotným Eurozámkem,“ vysvětlila Jana Pobořilová, vedoucí Odboru sociálních věcí MMZ, kde se klíče distribuují.

Euroklíč lze použít v řadě zemí Evropy, v ČR je již osazeno přes 1000 Eurozámků (např. na úřadech, nádražích, čerpacích stanicích, v obchodních centrech apod.).

Do projektu se zapojil i zlínský magistrát. WC osazené Eurozámkem tak najdete na radnici, v budově na Zarámí i na pracovišti v ulici L. Váchy.

„Je to skvělá věc. Oceňuji tento projekt jako představitel města i jako lékař,“ prohlásil primátor Miroslav Adámek.

Osobám se zdravotním postižením a rodičům dětí do tří let jsou zdarma distribuovány Euroklíče a ve veřejně přístupných budovách jsou zdarma osazovány Eurozámky. Každé místo osazené Eurozámkem je označeno pamětní deskou a databázi všech osazených míst naleznete na www.euroklic.cz

„S vydáváním euroklíčů jsme již začali. Dosud bylo vydáno několik kusů. Protože jich však v tuto chvíli máme velmi omezené množství, budeme je přednostně poskytovat držitelům průkazů ZTP a ZTP/P a na základě doloženého vyjádření odborného lékaře, také lidem se střevními záněty, močovými dysfunkcemi a stomikům aj.,“ doplnila Jana Pobořilová

Požádat o něj je možné v úředních hodinách na Odboru sociálních věcí Magistrátu města Zlína (detašované pracoviště v budově Okresní správy sociálního zabezpečení ve Zlíně, tř. T. Bati 3792, přízemí vlevo). Euroklíč je pochopitelně zdarma. Ve Zlínském kraji je nyní k dispozici necelá padesátka míst s Eurozámkem. 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru