Česky

Česky

English

menu
zavřít

Festivalový půlmaraton změní trasy MHD

27. 5. 2024

Aktuality

172

Zlín - Městská hromadná doprava ve Zlíně bude během Festivalového půlmaratonu jezdit po náhradních trasách. Festivalový běžecký závod ulicemi města  se koná  v neděli 2. června 2024 v čase od 10 do 13 hodin.

Změny se dotknou pravidelných linek, které jsou standardně vedeny ve Zlíně v Dlouhé ulici, na mostě přes Dřevnici a na Benešově nábřeží.

Festivalový půlmaraton Zlín 2024 jstartuje v neděli 2. června 2024 v 10 hodin u Kongresového centra. Odtud povede po Gahurově ulici, třídě Tomáše Bati, Dlouhé ulici, Zarámí, přes Benešovo nábřeží, Podvesnou na Čepkov, Rybníky, Prštné a přes tovární areál do cíle na náměstí Míru. Podrobné informace k závodu jsou zveřejněny na internetových stránkách www.zlinskypulmaraton.cz.

Krátkodobé přerušení provozu v Gahurově ulici a na třídě Tomáše Bati

Přibližně po dobu 30 minut bude po startu půlmaratonu v 9.45 hodin uzavřena pro veškerý provoz horní část náměstí T. G. Masaryka, horní část Gahurovy ulice, navazující úsek třídy T. Bati a Dlouhá ulice. „Po dobu tohoto krátkodobého přerušení průjezdnosti uvedených ulic zůstanou trolejbusy a autobusy MHD dotčených linek stát před uzávěrou a budou pokračovat (se zpožděním) v jízdě hned po jejím ukončení,“ uvedl vedoucí dispečer DSZO Jan Tesař. Do provozu linek se pak na nějakou dobu vzniklé zpoždění promítne. Může dojít i k operativnímu krácení spojů na dotčených linkách.

Úplná uzavírka Dlouhé ulice a Benešova nábřeží

Trasa závodu protne již na delší dobu Dlouhou ulici a vyžádá si vyloučení provozu z Benešova nábřeží. Dotkne se to pravidelných tras trolejbusových linek 2, 4, 5, 8, 9 a autobusových linek 33 a 38. Vozidla MHD pojedou po dobu uzavírky až do 13.00 hodin po náhradních trasách, které budou vedeny ulicemi Štefánikova, tř. T. Bati, Kvítková, tř. 2. května a Sokolská.

Linka 2

Po dobu uzavírky bude trolejbusová linka 2 z Otrokovic vedena s označením 2X ze zastávky Školní po Štefánikově ulici, Podvesné XVII a na svoji trasu se napojí u vozovny DSZO, odkud bude pokračovat na Bartošovu čtvrť. Zastávka Baťova nemocnice bude u této linky provizorně přesunuta do Dřevnické ulice naproti vozovně DSZO. Zpět pojedou trolejbusy linky 2 stejnou trasou, ze Štefánikovy ulice pak ulicí Osvoboditelů a na svou pravidelnou trasu se vrátí na zastávce Náměstí Míru.