Česky

Česky

English

menu
zavřít

Filharmonici v Koreji. V Ulsanu aplaudovalo 1 600 posluchačů

14. 11. 2017

Aktuality

3

Zlín – Velký úspěch. Tak hodnotí Filharmonie Bohuslava Martinů (FMB) své turné v Korejské republice, ze kterého se v pondělí vrátila. Zlínskému orchestru aplaudovaly vyprodané sály.

Koncert v Busanu. Foto: FMB

Zlín – Velký úspěch. Tak hodnotí Filharmonie Bohuslava Martinů (FMB) své turné v Korejské republice, ze kterého se v pondělí vrátila. Zlínskému orchestru aplaudovaly vyprodané sály.

FMB se představila v pěti jihokorejských městech - Soul, Icheon, Busan, Je-ju a Ulsan. Návštěvníkům představila především českou hudbu. „Posluchači v krásných velkých sálech uslyšeli Vltavu od Bedřicha Smetany a Novosvětskou symfonii od Antonína Dvořáka, ale také Rachmaninův klavírní nebo Glazunovův houslový koncert,“ sdělil Josef Němý, ředitel zlínské filharmonie. Vrcholem turné bylo podle něj vystoupení v Ulsanu, kde se FMB dočkala za svůj výkon bouřlivých ovací od 1600 posluchačů.

Turné bylo pro filharmoniky náročné a to zejména kvůli cestování. Jen v Koreji orchestr absolvoval pět koncertů v pěti dnech v pěti různých městech. Svá vystoupení FMB využila i k prezentaci nejzajímavějších míst města Zlína a Zlínského kraje a to formou fotografických bannerů. „Tuto propagaci našeho města a regionu, kterou jsme uspořádali ve spolupráci s Českým centrem v Soulu před koncerty v Busanu a Ulsanu, zvýraznilo vystoupení šesti hudebníků našeho orchestru. Posluchačům představili  program nejznámějších lidových písní našeho regionu,“ doplnil Josef Němý.

V Asii filharmonici vystoupili za podpory města Zlína a Zlínského kraje. Na místě měli podporu i velvyslance České republiky v Koreji Tomáše Husáka, který se zúčastnil všech koncertů. Po závěrečném z nich označil turné za reprezentaci ČR.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru