Česky

Česky

English

menu
zavřít

Filharmonie Bohuslava Martinů se představí na obrazovce České televize

9. 12. 2016

Aktuality

7

Zlín – 30. dubna 1946 odehrála zlínská filharmonie svůj první koncert. Od té doby uplynulo dlouhých 70 let a filharmonie dělá městu stále vynikající reklamu...

2016-04-28-fbm-70vyroci-014.jpg

Zlín – 30. dubna 1946 odehrála zlínská filharmonie svůj první koncert. Od té doby uplynulo dlouhých 70 let a filharmonie dělá městu stále vynikající reklamu. Téměř na den přesně pak Filharmonie Bohuslava Martinů odehrála unikátní výroční koncert, kterým si významné jubileum připomněla. Tento výjimečný koncert si můžete nyní vychutnat i na obrazovkách České televize. V neděli 18. prosince bude od 20:20 na programu ČT art odvysílán záznam tohoto koncertu.

„Zlínská filharmonie má výborné renomé, posluchači ji každý rok tleskají nejen u nás, ale i v řadě dalších států. Je jen dobře, že se objeví také v televizi. Seznámit se s jejím uměním tak budou moci i ti, kteří jinak do koncertních sálů příliš nechodí.“ sdělil Miroslav Adámek, primátor Zlína.

Za doprovodu Filharmonie Bohuslava Martinů se na obrazovkách České televize divákům představí jedinečný turecký klavírista Fazil Say, který předvedl strhující podání Koncertu pro klavír a orchestr č.2 gmoll, op. 22 od Camila Saint – Saënse a svou autorskou tvorbu. Program je dále doplněn Symfonií č. 6 D dur, op. 60 od Antonína Dvořáka. 

 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru