Česky

Česky

English

menu
zavřít

Filharmonie zazářila v družebních městech v Německu

30. 5. 2018

Aktuality

13

Zlín – U příležitosti 20. výročí družebního partnerství Zlína s německými městy Limbach-Oberfrohna a Altenburg uspořádala Filharmonie Bohuslava Martinů dva koncerty.

Za partnerskými městy v Německu

Zlín – U příležitosti 20. výročí družebního partnerství Zlína s německými městy Limbach-Oberfrohna a Altenburg uspořádala Filharmonie Bohuslava Martinů dva koncerty. Uskutečnily se v kostele Martina Luthera v Oberfroně a na zámku v Altenburgu.

Během koncertů zazněla Smetanova Vltava, Biblické písně od Antonína Dvořáka a Beethovenova 8. symfonie. „Skvělý výkon orchestru na obou koncertech posluchači odměnili bouřlivým potleskem ve stoje. Velký aplaus kromě orchestru, který dirigoval pan Jakub Klecker, sklidil také sólista, držitel prestižní ceny Thálie za rok 2017 v kategorii opera muži, Svatopluk Sem,“ popsal úspěch zlínského tělesa Josef Němý, ředitel FBM.

Limbach-Oberfrohna se nachází ve spolkové zemi Sasko, ve městě žije 25 tisíc obyvatel. Šestatřicetitisícový Altenburg se nachází 45 kilometrů na jih od Lipska, ve východní části spolkové země Durynsko, přímo na hranici se Saskem. „Partnerství s oběma městy patří mezi aktivní. Víme o sobě a představitelé radnic, kulturního či společenského života se opakovaně navštěvují. Smysl družby mezi městy tak zůstává v těchto případech beze zbytku naplněný. Věřím, že se nám partnerské vztahy podaří více prohlubovat i s dalšími městy,“ prohlásil náměstek primátora Jiří Korec, který se nedávné návštěvy obou německých měst zúčastnil.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru