Česky

Česky

English

menu
zavřít

Filmový festival pozve diváky na adaptace známých knih

12. 7. 2021

Aktuality

9

Zlín – V plném proudu jsou přípravy druhé části 61. Zlín Film Festivalu, kterým ožije Zlín za dva měsíce.

Blíží se 2. díl zlínského filmového festivalu

Zlín – V plném proudu jsou přípravy druhé části 61. Zlín Film Festivalu, kterým ožije Zlín za dva měsíce. Hlavním tématem festivalu je letos „Literatura ve filmu“ a nabídne tak slavné adaptace knižních předloh nejen na filmovém plátně, ale také v rámci doprovodného programu. Zlín Film Festival se letos koná ve dvou částech, jeho 2. díl se uskuteční od 9. do 15. září 2021.

Nejstarší a největší festival filmů pro děti a mládež letos vzdává poctu literárnímu umění, které bylo inspirací pro filmové scénáristy již od prvopočátku kinematografie. Největší pozornost bude směrována na knihy pro malé a mladé publikum.

„V tematické sekci Literatura ve filmu promítneme téměř 40 filmů, které jsme rozdělili do minisekcí – Klub hrdinů, Mladá akademie, Evropský koutek, Komiksů ráj a Filmová četba,“ uvedla umělecká ředitelka Markéta Pášmová a dodala, že letošní ročník bude věnován i dvěma dnes již legendárním snímkům, které se před dvaceti lety staly nedílnou součástí historie filmového řemesla. „Zmiňované filmy přispěly k obrovskému nárůstu čtenářů a fanoušků jejich knižních předloh - Pána prstenů J.R.R. Tolkiena a Harryho Pottera J.K. Rowlingové. Z Britských ostrovů se jejich obliba šířila do celého světa, který následovně reagoval dalšími nejen knižními a filmovými fantasy cestami do Zemí Nezemí,“ vysvětlila Markéta Pášmová.

Kromě filmového programu se knižní téma promítne i do doprovodných aktivit podzimní části Zlín Film Festivalu. „Pro fanoušky Harry Pottera například chystáme speciální zónu rozdělenou podle čtyř bradavických kolejí v parku kolem zlínského zámku,“ přiblížila výkonná ředitelka Zlín Film Festivalu Jarmila Záhorová a doplnila i další aktivity navazující na hlavní téma letošního festivalu: „O českém komiksu přijedou do Zlína povyprávět autor Čtyřlístku Jaroslav Němeček, tvůrčí duo Martin Šinkovský a Ticho762 a teoretik a editor Tomáš Prokůpek. Pro fanoušky amerických gigantů Marvel a DC Comics je připravena přednáška komiksového recenzenta Ondřeje Krále.“ Ve festivalových zónách se budou konat i autorská čtení spojená s besedou. Svoji zbrusu novou knihu pro mládež Liščí oči představí loňská členka filmové poroty Petra Hůlová. Na festival opět zavítá známá česká autorka knih pro děti a mládež Iva Procházková, s knihou Myši patří do nebe, jejíž filmovou adaptaci budou mít možnost vidět i na velkém plátně v rámci filmového programu.

 

 

 

 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru