Česky

Česky

English

menu
zavřít

Food truck festival má zlínskou premiéru. Nabídne kulinářské zážitky, koncerty i zábavu pro děti

15. 9. 2023

Aktuality

459

Zlín - Víkend plný vybraných lahůdek z domácí i zahraniční kuchyně, ale také zábavu pro malé i dospělé návštěvníky, nabídne premiérový Food truck festival. Akce, na které se bude jídlo podávat netradiční formou takzvaných roamingových restaurací přímo z vozů, se uskuteční v sobotu 16. a neděli 17. září na náměstí Míru. „Náměstí zaplní na dvacet food trucků. Přivezou pestrou nabídku lahůdek nejrůznějších chutí a vůní. K tomu nebudou chybět koncerty, soutěže, dětská zóna a jedna divadelní pohádka,“ přibližuje primátor Jiří Korec.

„Pokud jde o jídlo, labužníci se mohou těšit nejen na skvělé burgery mnoha chutí včetně verzí pro vegetariány, ale také na sushi, kanadskou specialitu Poutine, kachní tacos, souvlaki nebo na sladké tvarohové koblížky, bublinkové vafle a další výjimečné speciality,“ doplnila vedoucí oddělení cestovního ruchu Eva Manišová.

Food truck festival nahrazuje ve stejném termínu původně plánovaný Kejklířský jarmark. „V rámci celého roku chceme upravit strukturu akcí pro veřejnost tak, aby si na své přišli zástupci všech věkových kategorií, proto budeme některé typy akcí postupně nahrazovat,“ vysvětlil primátor Korec s tím, že sobotní program je zaměřen na mladší publikum a nedělní na rodiny s dětmi. „Našim cílem je, aby se Zlíňané chodili více bavit do centra, a zároveň jsme do Zlína přivedli více turistů,“ upozornil Jiří Korec.

V rámci sobotního programu, který začne v 11 a skončí ve 21 hodin, vystoupí zlínsko-znojemská pětičlenná kapela The Only Way, která umí zahrát vše od popu, rocku, funky až po metal. Hlavní hvězdou večera bude jeden z předních rapperů Rest & DJ Wich.

Nedělní program vyplní od 11 do 19 hodin americko-česká kapela L.A. Sunday, v jejímž repertoáru nechybí největší světové hity funky, popu, soulu a rocku. Na své si ale přijdou i děti. Po oba dny mohou zavítat do dětské zóny se skákacím hradem, kolotočem, nafukovacími balonky, malováním na obličej a tetovačkami. Pro malé návštěvníky je připraveno i divadelní představení Z pohádky do pohádky.

Kromě toho se uskuteční i spousta soutěží o dárky a nebudou chybět ani rozhovory s prodejci o zajímavostech nabízených kuchyní. Oba dny bude moderovat Filip Bartek, vstup je zdarma.

Podrobnosti na www.ic-zlin.cz/6194a-food-truck-festival

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru