Česky

Česky

English

menu
zavřít

František Kužel ze Zlína se dožil stovky

6. 6. 2019

Aktuality

15

Zlín – Úctyhodných sto let oslavil František Kužel ze Zlína.

Jiří Korec blahopřeje stoletému jubilantovi Františku Kuželovi

Zlín – Úctyhodných sto let oslavil František Kužel ze Zlína. Gratulace za město Zlín se ujal sám primátor města Zlína Jiří Korec. S přáním pevného zdraví do dalších let předal stoletému jubilantovi kytici květin a dárek.

Pan František Kužel ze Zlína se v květnu ve zdraví dožil krásných sta let. Narodil se v roce 1919 v malebné valašské vesničce Rusava do rodiny pasekáře. Tady vyrůstal se svými šesti sourozenci do 14 let. V tomto věku opustil rodnou vesnici a nastoupil jako mladý muž do firmy Baťa ve Zlíně. V ní pracoval i po znárodnění a přejmenování na Svit. Zpočátku v pozici manipulanta a později coby vedoucí maloobchodu. S manželkou, která také pracovala celý život ve Svitu, vychoval dva syny. Má tři vnoučata a tři pravnoučata. Ve volném čase se velmi aktivně věnoval zlínskému dorosteneckému fotbalu, kde zastával různé funkce. Dodnes má zájem o sport a také o světové dění. Rád si také přečte sešitové detektivky a s oblibou luští křížovky a osmisměrky. S pomocí rodiny syna a pečovatelské služby žije stoletý František Kužel stále sám ve svém baťovském domku.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru