Česky

Česky

English

menu
zavřít

Gahurův prospekt. Začíná se mu vracet původní vzhled

27. 3. 2018

Aktuality

7

Zlín – Návrat horní části Gahurova prospektu do podoby původního návrhu začal. Z prostoru byly odstraněny některé stromy a chystá se výsadba nových...

p1010111.jpg

Zlín – Návrat horní části Gahurova prospektu do podoby původního návrhu začal. Z prostoru byly odstraněny některé stromy a chystá se výsadba nových, o druhovém složení ještě rozhodnou památkáři a to tak, aby co nejvíce odpovídal návrhu Františka Lydie Gahury z 30. let minulého století. Obnovení vzhledu horní části Gahurova prospektu do původní podoby souvisí s obnovou Památníku Tomáše Bati.

„Tak jako neodpovídal v posledních desetiletích vzhled památníku původní stavbě, tak se lišil i vzhled horní části Gahurova prospektu. V obou případech se vracíme k originálním a tehdy realizovaným návrhům,“ sdělil náměstek primátora Bedřich Landsfeld. Dodal, že náklady na proměnu horní části Gahurova prospektu vyjdou na cca 500 tisíc korun.

Spodní část Gahurova prospektu prošla proměnou v roce 2014. Nyní je velmi oblíbeným místem pro relaxaci řady obyvatel i návštěvníků města a to i díky zátěžovému trávníku. Revitalizaci ocenili také odborníci, když jí přisoudili druhé místo v prestižní soutěži Park roku 2014, kterou pořádá profesní sdružení Svaz zakládání a údržby zeleně. Odborná porota tehdy ocenila ideu revitalizace charakterizovanou větou „Projít a nepřerušit.“

K výsadbě nových stromů podle původní předlohy dojde v horní části Gahurova prospektu ještě v letošním roce. Na podzim bude otevřen rekonstruovaný Památník Tomáše Bati.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru