Česky

Česky

English

menu
zavřít

Halloween v Zoo Zlín

31. 10. 2019

Aktuality

84

Zlín - Starodávný keltský svátek Halloween můžete oslavit i ve zlínské zoo. První listopadový víkend areál zahrady rozzáří nápaditá výzdoba, ve které nebudou chybět čarodějnice,...

dsc-0911.jpg

Zlín - Starodávný keltský svátek Halloween můžete oslavit i ve zlínské zoo. První listopadový víkend areál zahrady rozzáří nápaditá výzdoba, ve které nebudou chybět čarodějnice, kostlivci, obrovské pavučiny nebo netopýři. Děti se mohou těšit na oblíbené dlabání dýňových „lampiček“ a komentovanou prohlídku s čarodějnicemi, pro starší bude připravena noční strašidelná stezka.  V sobotu 2. listopadu bude prodloužena i otvírací doba zoo do 20.00 hod. V neděli 3. listopadu pak bude zoo otevřena do 16.00 hod.

Hlavní program bude probíhat v sobotu 2. listopadu. Od půl jedné začne na nádvoří zámku dlabání dýní, v 15.00 odstartuje u tropické haly první dětská komentovaná prohlídka s čarodějnicemi. Další dvě prohlídky budou následovat v patnáctiminutovém intervalu.  Odvážní návštěvníci pak mohou od půl šesté zavítat na strašidelnou noční stezku. „Od restaurace Neapolitáno po pavilon žiraf jsme připravili 10 různých stanovišť, na kterých si všichni mohou vyzkoušet svoji odvahu. A možná také zjistí, že strach má někdy „velké oči,“ uvedla vedoucí marketingu Romana Bujáčková. Cestu noční zoo usnadní světelné směrové šipky, všechna stanoviště budou označena. Jak doplnila Romana Bujáčková, strašidelná noční procházka není určena pro malé děti. Pokladny budou v sobotu 2. listopadu otevřeny do 18.00 hod., areál zoo do 20.00 hod. 

K Halloweenu neodmyslitelně patří světýlka a lampiony, určitě proto vezměte lampiony s sebou. Pro všechny případy však u hlavního a sezónního vstupu zoo zajistí  v sobotu 2.11. od 14.00 hod. k zakoupení celou lampionovou soupravu, tzn. lampion s motivem Halloweenu, držátko se žárovkou a baterkami.

Nedělní program pak znovu nabídne od 13.00 hod. dětské prohlídky s čarodějnicemi, které budou tradičně začínat u tropické haly. V tento den halloweenské dýně potěší i vybrané druhy zvířat. „Do výběhů surikat, hyen, slonů, lvů, tygrů, medvědů nebo papoušků nestor kea umístíme v určitý čas vydlabané nebo plné dýně. O jedinečné zážitky tak rozhodně nebude nouze. Přesný časový rozpis najdou zájemci na webových stránkách zoo, v neděli pak přímo v areálu zoo,“ doplnila Romana Bujáčková. O občerstvení se po celý víkend postarají čtyři restaurace, k dispozici bude také Chocolatérie a prodejny suvenýrů. 

Odměna za halloweenský kostým

Každý návštěvník, který v sobotu 2. a v neděli 3. listopadu přijde do zoo v halloweenském kostýmu (nestačí však jen mít drobnou rekvizitu typu klobouk, upíří zuby, plášť, namalování), získá hezký dárek. U hlavního vstupu jej vydá paní pokladní v zooshopu, u sezónního pak paní pokladní při zakoupení vstupenky.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru