Česky

Česky

English

menu
zavřít

Hasiči města Zlína obdrželi novou špičkovou techniku

4. 11. 2021

Aktuality

30

Zlín - Městská jednotka hasičů se sídlem ve Zlíně–Prštném byla svým zřizovatelem, kterým je město Zlín, vybavena o další zásahovou techniku...

img-20211102-130044.jpg

Zlín - Městská jednotka hasičů se sídlem ve Zlíně–Prštném byla svým zřizovatelem, kterým je město Zlín, vybavena o další zásahovou techniku. K požárům a jiným zásahům tak mohou vyrážet kromě cisterny také terénním vozem Toyota Hilux.

„Jsem přesvědčen, že jsme našim hasičům pořídili nejmodernější vozidlo ve své kategorii a to i ve srovnání s celou ČR,“ prohlásil náměstek primátora Aleš Dufek, který techniku hasičům předával. Nový vůz je určen primárně pro technické zásahy jako je pomoc při nehodách či při živelných pohromách, kdy je například potřeba odstranit spadlé stromy, které blokují komunikace.

„Jedná se především o záložní vozidlo pro technické zásahy. Obsahuje základní technickou výbavu, včetně například motorové pily nebo dřevorubecké lopatky a dalších nástrojů,“ doplnil velitel jednotky JPO II/1 Zlín-Prštné Karel Fuksa. Pořizovací cena činí 1,6 milionu včetně DPH.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru