Česky

Česky

English

menu
zavřít

Hasiči z Malenovic si připomínají 150. výročí založení sboru. Veřejnost zvou na oslavu

6. 6. 2024

Aktuality

456

Zlín – Sbor dobrovolných hasičů Zlín-Malenovice, nejstarší hasičský sbor v okrese Zlín, si letos připomíná významné jubileum – 150 let od svého založení. Tuto významnou událost oslaví v sobotu 8. června 2024 ve statku VLW v Malenovicích pod hradem.

„Sbor dobrovolných hasičů Zlín-Malenovice je od roku 1874 neodmyslitelnou součástí dění v Malenovicích, ať už se jeho významná role týká hasičských zásahů, požárního sportu či práce s dětmi, coby budoucími pokračovateli hasičského sboru. V neposlední řadě díky výborné spolupráci hasičského sboru s Komisí místní části a ostatními spolky vzniká pro obyvatele v průběhu roku řada akcí. Velmi si vážím práce všech členů, kteří svojí nezištnou prací a příkladem předávají hasičskou tradici dalším generacím. Všem hasičům za jejich náročnou práci pro druhé velmi děkuji,“ vzkázal náměstek primátora města Zlína Vojtěch Volf.

Hasiči zvou na akci širokou veřejnost, pro kterou připravili bohatý program. Akce je navíc spojená s kácením máje organizovaným Občanským sdružením Malenovice. Oslavy odstartují ve 14 hodin přinesením májky, ukázkou práce profesionálních hasičů, hasičské mládeže z malenovického sboru a požární techniky. K vidění bude i výstava historické hasičské techniky. Účastníky čeká v průběhu odpoledne i řada vystoupení. Předvedou se například mažoretky, členové TJ Sokol Malenovice i žáci ze Základní umělecké školy Zlín-Malenovice. S ukázkami činnosti strážníků přispěje do programu oslav i Městská policie Zlín.

Po celou dobu bude připraven doprovodný program pro děti, ve kterém nebude chybět skákací hrad, malování na obličej, klaun s balonkovou show, projížďka kočárem a další aktivity. V pozdějších odpoledních hodinách se o hudební zábavu postarají skupiny Ripteto a Soaré. Program ukončí zhruba ve 21 hodin ohňová show.

Hasičské odpoledne bude kromě zábavy také ve znamení dobrého jídla a pití. Na akci je volný vstup.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru