Česky

Česky

English

menu
zavřít

Hasiči získali od města nové stříkačky a přívěsný vozík

28. 6. 2024

Aktuality

163

Zlín – Hned pět zlínských jednotek sboru dobrovolných hasičů získalo od města nové požární stříkačky. Do užívání je převzaly u hasičské zbrojnice v Prštném za účasti náměstka primátora města Zlína Vojtěcha Volfa. 

Za pořízení čerpací techniky typu TOHATSU VE 1500 pro dobrovolné hasiče z místních částí Lhotka, Louky, Jaroslavice, Prštné a Klečůvka vydalo město Zlín ze svého rozpočtu 1 672 825 korun.

„Investice posílí hasičskou výbavu v jednotlivých částech Zlína a umožní dobrovolným hasičům efektivněji zasahovat při požárech a dalších mimořádných událostech. Moderní čerpací technika nahradila už technicky a morálně zastaralé stříkačky, které sloužily 26 a více let. Vykazovaly častější poruchovost a tím i zvýšené náklady na jejich servis a opravy,“ uvedl Vojtěch Volf a doplnil:

„Tyto modernější a výkonnější stroje už ve svých jednotkách máme. Jedná se momentálně o nejvýkonnější stříkačku ve své třídě na trhu, která navíc disponuje nízkou hmotností, pouhých 107 kg. Mohou ji tak bez problémů přenášet pouze dva hasiči a to i v nerovném terénu.“

Mimo tuto investici pořídilo město pro jednotku dobrovolných hasičů JPO II/1 statutárního města Zlína přívěsný vozík za 342 672 korun. I v tomto případě přívěsný vozík nahradil stávající technicky a morálně zastaralý vozík s nevyhovujícím podvozkem a jednostranným využitím.

Nový přívěsný vozík umožní převoz vybavení pro zásah, které nevejde do cisternové automobilové stříkačky. Trvalé připevnění záchranného člunu na speciální výsuvné a zvedací ohrádce pak umožní efektivní výjezd jednotky k mimořádné události. Dále můžeme využít nákladní prostor pro přepravu nejrůznějšího materiálu při mimořádných událostech i na akce pořádané městem,“ popsal výhody velitel jednotky JPO II/1 statutárního města Zlína Karel Fuksa.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru