Česky

Česky

English

menu
zavřít

Hejtman Holiš jednal s primátorem Zlína o zřízení velkokapacitního očkovacího centra

19. 3. 2021

Aktuality

6

Zlín - Od dubna plánuje Zlínský kraj zprovoznit v PSG aréně ve Zlíně velkokapacitní očkovací centrum. Denně by tady zdravotníci mohli naočkovat až 4500 lidí. Konkrétní podmínky spolupráce jsou v jednání.

Zlín - Od dubna plánuje Zlínský kraj zprovoznit v PSG aréně ve Zlíně velkokapacitní očkovací centrum. Denně by tady zdravotníci mohli naočkovat až 4500 lidí. Konkrétní podmínky spolupráce jsou v jednání. 

O zřízení velkokapacitního očkovacího centra ve Zlíně jednali ve středu 17. března hejtman Zlínského kraje Radim Holiš a primátor města Zlín Jiří Korec. Setkání se uskutečnilo v PSG aréně, jejíž prostory by se od dubna mohly proměnit na očkovací místo.

„Naším cílem je dostat očkovací látku k lidem, takže musíme zajistit vhodné prostory pro očkování a být připraveni na dodání avizovaného většího množství vakcín během dubna a května,“ uvedl hejtman Radim Holiš.

Ve velkokapacitním očkovacím centru by zdravotníci mohli naočkovat, při běžném provozu a dostatečném množství dodaných vakcín, denně až 4500 pacientů. Velkokapacitní očkovací centrum bude sloužit pro širokou veřejnost a budou zde očkováni lidé v souladu se schválenou prioritizací ohrožených skupin. Specifické prostory arény ale bude nutné ještě před spuštěním provozu přizpůsobit požadavkům hygieny a zdravotníků.

„Očkování se v současné době jeví jako jediná možnost pro návrat do normálního způsobu života. Avšak kromě podmínek zřízení očkovacího centra a jeho logistiky, jsme řešili i případnou nutnost zabezpečení sportování v náhradních prostorách, pokud to preventivní opatření umožní,“ sdělil primátor Zlína Jiří Korec

V očkovacím centru budou zřízeny čekárny, stanoviště s lékaři, kteří budou kontrolovat zdravotní stav pacientů, a dále místa pro samotné očkování a archivaci záznamů.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru