Česky

Česky

English

menu
zavřít

Hejtman Jiří Čunek: Situace kolem VaK nevyřeší nejrychleji soudy

22. 3. 2017

Aktuality

7

„Jsem přesvědčen, že situace kolem VaK nevyřeší nejrychleji soudy, ale spolupráce mezi akcionáři.“ Tohle je jedno ze sdělení v dopisu, který zaslal hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek zlínskému primátorovi...

Sídlo Zlínského kraje

„Jsem přesvědčen, že situace kolem VaK nevyřeší nejrychleji soudy, ale spolupráce mezi akcionáři.“ Tohle je jedno ze sdělení v dopisu, který zaslal hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek zlínskému primátorovi Miroslavu Adámkovi. K čemu ho ještě vyzývá?

Přečtete si dopis hejtmana:

Vážený pane primátore,

hejtman Zlínského kraje je s ohledem na platnou legislativu osobou odpovědnou za zajištění fungování vodohospodářské infrastruktury. Při respektování této odpovědnosti vnímám aktuální situaci, ve které se t. č. nachází společnost Vodovody a kanalizace Zlín, a.s. jako velmi svízelnou. Proto se na Vás obracím s žádostí, abyste Vy a tedy i statutární město Zlín přistupovali k řešení složité problematiky kolem společnosti Vodovody a kanalizace Zlín, a.s. (VaK), s největší mírou opatrnosti a citlivosti. Sám víte, stejně jako já, že jakákoliv náhlá či nátlaková rozhodnutí by mohla situaci zhoršit.

Jsem přesvědčen, že situace kolem VaK nevyřeší nejrychleji soudy, ale spolupráce mezi akcionáři. K ní jsem veřejně vyzval jak představitele měst a obcí, sdružených ve VaK, tak i Vás při našich setkáních. Pokuste se o dohodu s Moravskou vodárenskou a.s., která by občanům přinesla úsporu v podobě menších plateb a obcím větší výnos z pronájmu. Na soud je času dost.

Vážený pane primátore, apeluji na Vás, byste se zasadil z pozice nejvýznamnějšího akcionáře VaK Zlín o prosazení co nejvýhodnějších podmínek tzv. „provozního“ modelu.

Zároveň Vás žádám, abyste se zasadil o udržení tzv. solidárního vodného a stočného, které významně přispívá k sociální stabilitě Zlínska, potažmo Zlínského kraje.

 

S pozdravem

Jiří Čunek, hejtman Zlínského kraje

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru