Česky

Česky

English

menu
zavřít

Hejtman odvolal stav nebezpečí, zákaz vstupu platí dál

29. 8. 2017

Aktuality

35

Zlín - Dnešní půlnocí končí stav nebezpečí vyhlášený hejtmanem Zlínského kraje kvůli nebezpečí šíření afrického moru prasat. Řešení události si od orgánů Zlínského kraje přebírá výhradně Státní veterinární správa...

znacka-zakaz-vstupu.jpg

Zlín - Vláda ČR nevyslovila souhlas s prodloužením stavu nebezpečí,  proto Stav nebezpečí končí dnes 29.8. 2017 ve 24.00 hod.

Ke kontinuitě řešení mimořádné události vydal hejtman ZK rozhodnutí č.4 (v příloze), ve kterém uložil Krajské veterinární správě pro Zlínský kraj převzít řešení této mimořádné události do své kompetence v souladu se zákonem č. 166/1999 Sb., o veterinární péči .  

V praxi to tedy znamená, že dnešní půlnocí končí již měsíc vyhlášený stav nebezpečí,  vyhlášený hejtmanem Zlínského kraje kvůli nebezpečí šíření afrického moru prasat. Řešení události si od orgánů Zlínského kraje přebírá výhradně Státní veterinární správa.  Končí činnost stálé pracovní skupiny Krizového štábu ORP Zlín  i krizových štábů postižených obcí. Pro občany se dosud však nic nemění. Zákaz vstupu do ohraničené oblasti zůstává v platnosti. Stejně tak opatření, která se týkají domácího chovu prasat. V chodu zůstávají také pachové a elektrické ohradníky. 

Další předpokládané pokyny by měly následovat již cestou Krajské veterinární správy a jejich zákonných nařízení. 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru