Česky

Česky

English

menu
zavřít

Hlášení rozhlasu si mohou Zlíňané nechat zaslat i do e-mailu

26. 2. 2018

Aktuality

237

Zlín - Město Zlín zavádí zkušební novinku, pilotní projekt, v jehož rámci je možné si nechat zasílat hlášení místního rozhlasu na svůj e-mail...

rozhlas.jpg

Zlín - Hlášení rozhlasu je především v místních částech stále nepostradatelnou formou způsobu informování občanů. Město Zlín nyní zavádí zkušební novinku, pilotní projekt, v jehož rámci je možné si nechat zasílat hlášení místního rozhlasu na svůj e-mail a následně si toto hlášení spustit na svém počítači, tabletu či mobilu.

„Reagujeme tím na podněty některých občanů, kteří mají o informace z hlášení zájem, ale nebývají v době hlášení často doma, nebo hlášení hůře slyší. I dosud si sice šlo poslechnout záznam z hlášení na webu města, ale nebylo to pro uživatele příliš pohodlné či přehledné. Lidé, kteří se zaregistrují, dostanou přímo zprávu s odkazem na zvukový záznam. Nebudou tak již muset hlášení dohledávat na webu,“ vysvětlil přínos novinky Tomáš Lang, vedoucí Odboru kanceláře primátora.

Hlášení rozhlasu se využívá především pro informační hlášení nekomerčního charakteru na území konkrétních příměstských částí. Jedná se o informace k odstávkám energií, termínech mobilního svozu odpadu či místních kulturně společenských akcí. Toto hlášení se využívá v patnácti příměstských lokalitách. Jde o, tzv. „kruh“ kolem vnitřního Zlína, jehož součástí jsou Jaroslavice, Klečůvka, Kostelec, Kudlov, Lhotka a Chlum, Louky, Lužkovice, Malenovice, Mladcová, Prštné, Příluky, Salaš, Štípa, Velíková, U Majáku a Filmové ateliéry

Funkce místního rozhlasu je nástavbou Varovného informačního systému města Zlína (VISO). To slouží přednostně k varování a vyrozumění obyvatel města při vzniku mimořádných situací. Hlášení VISO je vždy doprovázeno informativní zprávou na webu města a zatím není součástí testovaného pilotního projektu.

Kroky nebo postup k odběru hlášení:

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru