Česky

Česky

English

menu
zavřít

Hosty z ruské Jaroslavle zajímalo, jak Zlín nakládá s odpady

25. 11. 2019

Aktuality

10

Zlín - Díky partnerství s městem Jaroslavl může ve Zlíně vzniknout další konkrétní spolupráce a třeba i příležitost pro místní podniky. Po nedávné delegaci, složené ze zástupců

20191120-111536.jpg

Zlín - Díky partnerství s městem Jaroslavl může ve Zlíně vzniknout další konkrétní spolupráce a třeba i příležitost pro místní podniky. Po nedávné delegaci, složené ze zástupců školských zařízení města Jaroslavl, přicestovali tentokrát do Zlína zástupci ruských institucí, které se zabývají odpadovým hospodářstvím. 

„Naše zkušenosti a praxi jsme představili zástupcům společnosti Chartia, která se zabývá sběrem, svozem a tříděním odpadu v Jaroslavlské oblasti a části Moskvy. Jedná se o velkou federální firmu, která má pobočky v mnoha ruských městech. Představili jsme jim náš systém výběru poplatků a povinnosti města při likvidaci odpadu,“ uvedl Bedřich Landsfeld, náměstek primátora pro oblasti životního prostředí, který se spolu s radním Pavlem Simkovičem hostům věnoval.

Po přijetí na radnici následovala prohlídka třídící linky městské společnosti Technické služby Zlín, kde hosty zaujala jak prohlídka využívané techniky tak především informace o sběru biologicky rozložitelného odpadu a jeho následného využití. Chybět tak nemohla ani návštěva skládky Suchý důl a zdejší kompostárny. Důvodem návštěvy nebylo jen čerpání inspirace, ale také prověření možností konkrétní spolupráce například ve formě nákupu zařízení od zlínských firem. To byl i důvod návštěvy společnosti Reflex Zlín, která se věnuje zejména výrobě sklolaminátových nádob na odpad. Nejznámější jsou kontejnery, takzvané zvony, do kterých se třídí zejména sklo, plasty, papír, nápojové kartony a kovové obaly. „Vyvážíme do třiceti zemí a za velký úspěch považujeme dodávku 1200 našich kontejnerů na sklo a plast do Moskvy. Rádi bychom tuto spolupráci rozšířili i s Jaroslavlskou oblastí“, uvedl ředitel společnosti Oldřich Jurčík. Za svou historii už tato zlínská společnost vyrobila téměř 200 000 kontejnerů, z toho za posledních 16 let existence EKO-KOMu 33 000 nádob pro tuto společnost. O jejich spolehlivosti svědčí i fakt, že řada kontejnerů z dodávek roku 1991 stále slouží.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru