Česky

Česky

English

menu
zavřít

Houbaři a výletníci pozor! Jak postupovat při nálezu mrtvého prasete?

14. 7. 2017

Aktuality

20

Zlín - Právě v těchto dnech se Zlínsko potýká s bojem proti africkému moru prasat. Zároveň je však nyní období výletů, procházek i sběru lesních plodů. Dá se tedy očekávat, že se lidé mohou...

nalezy-likviduji-hasici--foto-hzs-zk.jpg

Zlín - Právě v těchto dnech se Zlínsko potýká s bojem proti africkému moru prasat. Zároveň je však nyní období výletů, procházek i sběru lesních plodů. Dá se tedy očekávat, že se lidé mohou ve zvýšené míře setkat s uhynulými divokými prasaty. Státní veterinární správa tak vydala metodiku, jak v takovém případě postupovat. 

Postup při nálezu uhynulého divokého prasete v zamořené oblasti „civilní“ osobou

− v žádném případě se podezřelého, uhynulého nebo při autonehodě usmrceného divokého prasete (dále jen „kadáveru“) nedotýkat, ani s ním jinak manipulovat

− udržovat bezpečnou vzdálenost cca 2 m od uhynulého zvířete

− oznámit (telefonicky/osobně) Krajské veterinární správě Státní veterinární správy (dále jen „KVS“) místo nálezu kadáveru (na  krizové telefonní linky KVS: 720 995 201 ) nebo kontaktovat Hasičský záchranný sbor ČR, Policii ČR, Městskou policii.

 Zdroj: Státní veterinární správa

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru