Česky

Česky

English

menu
zavřít

Hrad Malenovice otevře po rekonstrukci. Už tuto sobotu

20. 6. 2018

Aktuality

23

Zlín – Zoologická expozice Zvířata na Zemi a člověk, etnografická expozice Dřevo – proutí – sláma či výstava o stavební historii hradu. To je jen část toho, co v sobotu 23. června nabídne návštěvníkům malenovický hrad.

Hrad je po rekonstrukci

Zlín – Zoologická expozice Zvířata na Zemi a člověk, etnografická expozice Dřevo – proutí – sláma či výstava o stavební historii hradu. To je jen část toho, co v sobotu 23. června nabídne návštěvníkům malenovický hrad. U příležitosti znovuotevření hradu, po rok a půl trvající rekonstrukci, připravilo Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně slavnostní program (H)radovánky. V rámci něho se mohou návštěvníci zúčastnit komentovaných prohlídek hradu, které budou začínat v 10, 11, 12, 14, 15 a 16 hodin, ale také zhlédnout přehlídku historických kostýmů či vyzkoušet střelbu z kuše. Nebude chybět ani spousta aktivit pro děti včetně oblíbené ukázky práce sokolníků, občerstvení a stánkový prodej drobných výrobků. Ve 14 hodin se v hradní hájence uskuteční vernisáž dvou výstav. První představí kousky unikátního figurálního pečiva s více než stoletou tradicí v provedení různých soudobých tvůrců – Vizovické pečivo a druhá výstava s názvem Lidová architektura Prahy předvede fotografie, plány a příběhy lidových staveb zachovaných dosud ve vesnických památkových rezervacích a zónách hlavního města Prahy.

Samotný hrad otevře své brány přesně ve 13 hodin.

Neméně pestrý je plán hradních akcí i v dalších měsících. Na všechny prázdninové neděle jsou připraveny speciální dětské prohlídky hradu a na třetí srpnovou sobotu  pak noční prohlídky hradu. Do konce roku se ještě uskuteční například celodenní akce s ukázkami starých řemesel, kurz pečení vizovického pečiva, zlínské slavnosti vína, pouť ke sv. Vendelínovi nebo vánoční jarmark.

Všechny akce s podrobnostmi o nich na www.muzeum-zlin.cz, www.hrad-malenovice.cz.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru