Česky

Česky

English

menu
zavřít

Hřiště na Pasekách už nese název Areál Jaroslava Švacha

23. 12. 2020

Aktuality

44

Zlín - Areál Jaroslava Švacha. To je nový název fotbalového areálu ve zlínských Pasekách. Hřiště tak nyní připomíná památku po zesnulém odchovanci zlínského fotbalu a ligovém ...

areal--j--s-.jpg

Zlín - Areál Jaroslava Švacha. To je nový název fotbalového areálu ve zlínských Pasekách. Hřiště tak nyní připomíná památku po zesnulém odchovanci zlínského fotbalu a ligovém obránci i záložníkovi Jaroslavu Švachovi.

„Rádi jsme za město tuto iniciativu poslance Marka Nováka podpořili. Jaroslav Švach patřil ke zlínským patriotům, kteří pro klub a tím i pro město odvedli kus práce,“ uvedl zlínský primátor Jiří Korec. Pro schválení změny byla, kromě souhlasu rodiny, potřeba také podpora zlínských radních s primátorem i souhlas Názvoslovné komise Českého úřadu zeměměřického a katastrálního. Slavnostního přejmenování se kromě členů rodiny Jaroslava Švacha účastnili i zástupci města. Mezi nimi i někdejší ligový útočník a současný radní města Zlína Jiří Jaroš.

„Hráli jsme spolu i proti sobě, sdíleli jsme jednu kabinu. Je moc pěkné, že se chlapům podařilo areál otevřít a pojmenovat po něm. Jarda si to zasloužil nejen za to, jaký to byl člověk, ale taky co udělal pro Paseky a vůbec celý zlínský fotbal,“ nechal se slyšet radní Jiří Jaroš.

"Jarda Švach byl skvělý hráč, trenér, fotbalový agent a především kamarád. Byl nám oporou, inspirací i vzorem.  V minulosti také trenérsky zastřešoval fotbalový klub SK Zlín 1931. Svým jedinečným působením přitáhl k fotbalu a sportu vůbec celou jednu generaci mládeže a pod jeho působením měla možnost vyrůst celá řada nezpochybnitelných fotbalových talentů právě na Pasekách. To byl důvod mé myšlenky, jak zhmotnit a zachovat jeho odkaz. Jsem moc rád, že představitelé města moji myšlenku podpořili," řekl také poslanec Marek Novák

Bývalý fotbalový obránce Jaroslav Švach zemřel letos na konci května ve věku 47 let. V samostatné české lize nastupoval za Zlín, za který odehrál 180 ligových zápasů a vstřelil 16 branek. S výjimkou krátkého angažmá ve Slušovicích a Piešťanech působil Švach ve Zlíně jako hráč v letech 1993 až 2007. Po konci angažmá u „Ševců“ odehrál osm utkání za kazašskou Astanu a poté hrál krátce za Opavu.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru