Česky

Česky

English

menu
zavřít

I letos lidé sami rozdělí 30 milionů korun

15. 2. 2022

Aktuality

33

Zlín - Město Zlín i letos pokračuje v politice tzv. participativního rozpočtování. O konkrétním využití třiceti milionů korun z městského rozpočtu tak i letos rozhodnou občané prostřednictvím komisí místních částí, kterým se rozdělí 25 milionů korun. O využití dalších pěti milionů pak rozhodují lidé přímo, formou hlasování v projektu Tvoříme Zlín.

Zlín - Město Zlín i letos pokračuje v politice tzv. participativního rozpočtování. O konkrétním využití třiceti milionů korun z městského rozpočtu tak i letos rozhodnou občané prostřednictvím komisí místních částí, kterým se rozdělí 25 milionů korun. O využití dalších pěti milionů pak rozhodují lidé přímo, formou hlasování v projektu Tvoříme Zlín.

„Letos tak rozhodnou naši občané o využití hned osmi procent z celkové částky, kterou máme určenou na investice. Ráda bych tedy obyvatele Zlína vyzvala, aby se nebáli zapojit do práce v místních komisích nebo sami navrhli v kancelářích místních částí své vlastní podněty. V neposlední řadě se mohou lidé zapojit a navrhnout proměnu veřejného prostoru v rámci projektu „Tvoříme Zlín“,“ sdělila radní Jana Bazelová, která má v gesci občanskou participaci.

Místní části si 25 milionů dělí každoročně už od roku 2009 a to na základě skutečného počtu obyvatel. Snahou města je zapojovat finanční zdroje rovnoměrně ve středu města i v jednotlivých místních částech. Mezi největší místní části statutárního města Zlína se řadí Malenovice s téměř sedmi tisíci obyvateli či Kostelec, kde žije bezmála dva tisíce obyvatel. Naopak nejmenší místní částí je Salaš. Zde je trvale hlášeno méně než 200 obyvatel.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru