menu
zavřít

Informace o příjmu žádostí o jednorázový příspěvek na dítě

16. 8. 2022

Aktuality

464

Zlín - Magistrát města Zlína začne dne 15. 08. 2022 přijímat žádosti o jednorázový příspěvek na dítě ve výši 5 000,- Kč, který vyplácí Úřad práce České republiky.

Zlín - Magistrát města Zlína začal dne 15. 08. 2022 přijímat žádosti o jednorázový příspěvek na dítě ve výši 5 000,- Kč, který vyplácí Úřad práce České republiky.

Jednorázový příspěvek na dítě představuje jednorázovou dávku typu státní sociální podpory, jejímž hlavním smyslem je okamžitá podpora rodin se středními a nízkými příjmy, na něž doléhají zvyšující se ceny energií a stoupající inflace.

Nárok na jednorázový příspěvek má dítě

Podrobnější informace k podmínkám pro přiznání a vyplacení jednorázového příspěvku naleznete na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí zde, příp. na infolince 950 194 444 nebo na call centru Úřadu práce 800 77 99 00.

Žádost o jednorázový příspěvek je možné podat do 1. 7.2023 elektronicky prostřednictvím portálu Ministerstva práce a sociálních věcí, který je dostupný prostřednictvím webu www.mpsv.cz (za předpokladu, že osoba podávající žádost má zřízenou elektronickou identitu nebo datovou schránku) nebo prostřednictvím vybraných pracovišť Czech POINTu. O jednorázový příspěvek není třeba žádat, pokud má dítě v měsíci červenci nárok na výplatu příspěvku na dítě, který mu náleží za měsíc červen 2022 (příspěvek je v těchto případech vyplácen automaticky).

Na Magistrátu města Zlína lze žádost o jednorázový příspěvek podat na

Pro usnadnění podání žádosti na Magistrátu města Zlína si můžete termín návštěvy rovněž rezervovat prostřednictvím rezervačního systému, který je volně dostupný prostřednictvím oficiálních stránek města Zlína www.zlin.eu – v sekci „Občan“ - „Elektronické objednání termínů“ – „Objednání do rezervačního systému“ pod položkou „Czech POINT – jednorázový příspěvek na dítě“ nebo přímo zde.

Bližší informace o provozu jednotlivých pracovišť Czech POINTU provozovaných Magistrátem města Zlína a možnostech rezervace termínů můžete získat na telefonním čísle 577 630 900.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2022 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru