Česky

Česky

English

menu
zavřít

INFORMACE PRO RODIČE PŘI NÁVRATU ZE ZEMÍ S VÝSKYTEM ONEMOCNĚNÍ COVID-19

6. 3. 2020

Aktuality

4

Zlín - Vzhledem k tomu, že klinické příznaky onemocnění COVID-19 se mohou objevit v různé míře intenzity do 14 dnů po návratu z rizikových oblastí, postupujte dle níže uvedeného.

corona-4893276-1920.jpg

Vzhledem k tomu, že klinické příznaky onemocnění COVID-19 se mohou objevit v různé míře intenzity do 14 dnů po návratu z rizikových oblastí, kterými jsou zejména:

Čínská lidová republika, Jižní Korea, Hong Kong, Irán, Itálie, Japonsko, Singapur a další země dle níže uvedeného přehledu. 

Neposílejte své děti do výchovných a vzdělávacích zařízeních všech typů ale ponechejte je po tuto dobu v režimu domácí výuky, jejich nepřítomnost bude omluvena. Rovněž omezte využívání služeb, které doplňují nebo podporují vzdělávání ve školách nebo s nimi přímo souvisejí.

Pokud po návratu z rizikových oblastí nemáte žádné příznaky, omezte v maximální možné míře kontakt s veřejností, pečlivě sledujte svůj zdravotní stav a kontaktujte bez odkladu svého lékaře nebo níže uvedené telefonní linky Krajské hygienické stanice.

V případě náhlého začátku alespoň jednoho z  příznaků tohoto onemocnění u vás nebo vašich rodinných příslušníků (horečka nad 38 °C, kašel, potíže při dýchání, zimnice, bolesti svalů a kloubů), zůstaňte doma a volejte svému praktickému lékaři, případně na telefonní linku 112 nebo Krajskou hygienickou stanici.

Telefonní linky Krajské hygienické stanice Zlínského kraje pro veřejnost

724 221 953 a 577 006 759

k dispozici každý den od 7:00 do 19:00 hodin,
v případě dotazů e-mail: covid19@khszlin.cz

Země s výskytem a potvrzeným přenosem onemocnění COVID-19 v komunitě

Státy západního Pacifiku: Čínská lidová republika, Hong Kong, Jižní Korea, Japonsko, Singapur, Austrálie, Malajsie, Vietnam.

Evropa: Itálie, Francie, Německo, Rakousko, Španělsko, Velká Británie, Švýcarsko, Norsko, Nizozemí, Švédsko, Belgie, San Marino, Izrael, Dánsko, Chorvatsko, Řecko, Finsko, Portugalsko, Bělorusko, Rumunsko, Bosna a Hercegovina.

Oblasti Jihovýchodní Asie: Thajsko, Indie, Indonésie.

Oblasti Východního Středomoří: Irán, Spojené arabské emiráty, Libanon.

Amerika: USA, Kanada, Ekvádor.

Afrika: Alžírsko.

Na základě mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví se nařizuje všem osobám s trvalým pobytem v České republice, které se v období od 7. března 2020 navrátí z pobytu na území Itálie do České republiky, aby bezprostředně po návratu oznámily tuto skutečnost, a to telefonicky nebo jiným vzdáleným přístupem, svému praktickému lékaři.

Mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví naleznete v dokumentu pod článkem.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru