Česky

Česky

English

menu
zavřít

Investice. Konkrétní akce, další se rýsují

29. 11. 2018

Aktuality

11

Zlín – V roce 2019 zahájí město Zlín rekonstrukci bytového domu na ulici Vodní a bude pokračovat v již zahájených investicích, například v rekonstrukci...

Mezi priority města patří třeba nový dopravní terminál

Zlín – V roce 2019 zahájí město Zlín rekonstrukci bytového domu na ulici Vodní a bude pokračovat v již zahájených investicích, například v rekonstrukci ulice Česká na Jižních Svazích a jejího okolí. Rýsují se i další velké akce, které chce radnice zrealizovat či stavebně zahájit v nadcházejících čtyřech letech.

Aktuálně se připravuje rozpočet na rok 2019, zastupitelstvo města o něm bude hlasovat na zasedání 13. prosince. „Pokud jej schválíme, bude zajištěn chod města, běžné potřeby. Na jaké investiční projekty budou vyčleněny peníze v rozpočtu na příští rok se ale rozhodně až na přelomu února a března. To bude již účetně uzavřen rok letošní a budeme tedy znát celkovou částku na investice,“ upřesnil primátor Jiří Korec. V uplynulém období mohlo město Zlín každý rok investovat částku vždy v řádu stovek milionů korun.

Koalice, která vede město, také pracuje na programovém prohlášení rady. Hotové by mělo být nejpozději do vánoc. Už nyní je jisté, že mezi prioritami se objeví například výstavba dopravního terminálu, obnova Velkého kina, modernizace náměstí Míru, rekonstrukce tržiště Pod Kaštany, výstavba parku za divadlem nebo rekonstrukce Zimního stadionu Luďka Čajky. „V této souvislosti je nutné říci, že opravdu velké akce s největší pravděpodobností zahájíme po stavební stránce, ale v tomto volebním období je nedokončíme. Budou tak mít přesah do dalšího volebního období,“ upozornil primátor města.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru