Česky

Česky

English

menu
zavřít

Jak dopadla Tříkrálová sbírka

23. 1. 2023

Aktuality

79

Celková částka vložená do pokladniček Charity Zlín v děkanátu Vizovice a Zlín (část), tedy ve 44 obcích a 4 městech včetně Zlína je 3.002.802 korun

Charita Zlín rozpečetila 379 pokladniček! V ulicích děkanátů Vizovice a Zlín (část), bylo téměř 1500 úžasných dobrovolníků, kteří označovali nadpraží K†M†B†2023.

Děkujeme všem vstřícným dárcům, poděkování všem místním koordinátorům, poděkování králům i jejich doprovodu za čas věnovaný pro druhé, odvahu koledovat a šířit radostnou zvěst. Děkujeme, že pomáháte s námi. Moc si toho vážíme,“ vzkázala za zlínskou charitu koordinátorka sbírky Pavla Romaňáková.

Ve Zlíně a jeho místních částech, bylo zapečetěno 133 pokladniček. Výnos koledy je 1.066.298 korun

Základní záměry Charity Zlín na využití výnosu sbírky:


A teď zajímavosti k výnosu koledy v pokladničkách. Ukrývalo se v nich 33.466 kusů platidel. Mincí bylo 19.768 kusů o celkové hmotnosti 141,5 kg. A pokud bychom bankovky seřadili za sebe, šlo by o vzdálenost 2,45 kilometru. Nejvíce jich opět bylo s portrétem Karla IV., na paty mu šlapal Jan Amos Komenský. A které platidlo do kasičky nebylo tentokrát vůbec vloženo? To o velikosti 170 x 74 mm, na němž je vyobrazen Tomáš Gariggue Masaryk.

Domácnosti, u kterých koledníci nezazvonili a chtějí do sbírky ještě přispět, mají možnost: 

Podrobnosti o sbírce: www.trikralovasbirka.cz

 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru