Česky

Česky

English

menu
zavřít

Jak propagovat domácí cestovní ruch? Zlínsko a Luhačovicko pozvalo influencery

18. 9. 2020

Aktuality

69

Zlín - Chtějí turistům nabízet autentické zážitky a neobjevená místa. Která to ale opravdu jsou? Destinační společnost Zlínsko a Luhačovicko zve na své území influencery z celé republiky, kteří “zhodnotí” pravý potenciál destinace.

Zlín - Chtějí turistům nabízet autentické zážitky a neobjevená místa. Která to ale opravdu jsou? Destinační společnost Zlínsko a Luhačovicko zve na své území influencery z celé republiky, kteří “zhodnotí” pravý potenciál destinace. 

“Když pracujete v destinačce, vytváříte si osobní vztah k místům, turistickým cílům, lidem. Chtěli jsme se proto na naši oblast podívat nezávislýma očima a zjistit, které cíle mají potenciál, jak je destinace prostupná a co je zajímavé pro konkrétní cílovou skupinu,” říká Jana Pastyříková, manažerka destinační společnosti Zlínsko a Luhačovicko.

Do oblasti na samém východě Moravy proto zástupci destinačky pozvali  na třetí zářijový víkend instagramery a influencery. Jejich úkol je jednoduchý. Přijet, dívat se a poznávat. Své zážitky pak budou dokumentovat nejen na svých profilech, ale také pomocí hodnotících dotazníků. Díky těmto výstupům bude moci destinační společnost lépe komunikovat s návštěvníky v následujících letech.

“Pozvaným influencerům jsme dali jen pár pevných bodů programu, abychom se společně potkali a poznali se,” vysvětluje Pastyříková. “Zbytek necháváme spíš na nich samých, aby nám pak mohli říct - tohle bylo skvělé, tady jsem se ztratil, tohle jinde nezažiješ nebo tohle mají všude.”

Smyslem INSTAuditu je nejen mapování silných a slabých míst destinace, ale také pomoc s rozjezdem posezónního turismu. Samotní influenceři mají v dosahu statisíce followerů, kterým nasdílí své nejčerstvější zážitky. Zlínsko a Luhačovicko chce s výstupy dále pracovat v rámci budování povědomí o destinaci, která stojí mimo hlavní hledáčky českých turistů.

“Mluvíme-li o “auditu”, který provádí sami uživatelé, jsme ve Zlíně rozhodně pro,” doplňuje Eva Manišová, vedoucí Oddělení cestovního ruchu a informací města Zlína. “Pro nás to bude také skvělá sonda do myslí návštěvníků, která nám pomůže lépe definovat směr, kterým se má Zlín v rámci destinace ubírat, a zda témata, která jsme si vytyčili, jsou opravdu ta, která táhnou.”

Podobný názor má na INSTAudit také primátor Zlína Jiří Korec. „Zlín a jeho okolí nabízí spoustu zajímavých a jedinečných míst, kam mohou návštěvníci přijet za poznáním i zážitky. Musíme však stále hledat cesty, jak tyto destinace přiblížit široké veřejnosti. Sociální sítě mají jedinečný potenciál k propagaci cestovního ruchu. Osobně mě zajímá, jak vyhodnotí náš destinační potenciál instagrameři a influenceři, kteří zastupují různé cílové skupiny. Jejich náhled na věc nám může pomoci v dalším nastavení propagace,“ řekl primátor Zlína Jiří Korec.

Influenceři, kteří do Zlína přijedou, zastupují různé cílové skupiny. Jsou mezi nimi Veronika Šubrtová, Jakub Mařík, Sandra Kisić, Natálie Kotková a Jitka Nováčková. Mileniálové, cestovatelé i maminky s dětmi. Díky jejich zážitkům bude pro destinační společnost snazší přijít na to, co je skrytý poklad, který do Zlínska a Luhačovicka může lákat nové návštěvníky.

“Oblast, o kterou se stará destinační společnost, je spojením městské turistiky ve Zlíně, lázeňství v Luhačovicích, přírody Bílých Karpat a vinařského pomezí v Uherském Brodě,” představuje destinačku Jana Pastyříková. “Není tu jeden hlavní cíl, za kterým lidé jezdí, něco signifikantního, co by naši oblast definovalo. Stavíme proto na malých spouštěčích zájmu, které pak rozvádíme o další cíle, doporučujeme, mapujeme lokální výletní trasy, budujeme blog, který má turistům ukázat ty nej kavárny, studánky i řemeslníky. Bavíme se o architektuře, o sportovní turistice, gastronomii, ale hlavně o lokálních a autentických zážitcích, kterými jsme jiní než Krumlov, Praha nebo Jižní Tyrolsko. INSTAudit nám má pomoci propagovat i pátrat.”

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru