Česky

Česky

English

menu
zavřít

Jakub Vágner a Miroslav Adámek vypustí do Dřevnice pstruhy

24. 4. 2017

Aktuality

49

Zlín – Sportovní rybář a dokumentarista Jakub Vágner a primátor Miroslav Adámek vypustí do řeky Dřevnice pstruhy obecné potoční. Akce se uskuteční ve středu 26. dubna.

Pstruhy vypustí rybář Jakub Vágner. Foto: www.cestapstruha.cz

Zlín – Sportovní rybář a dokumentarista Jakub Vágner a primátor Miroslav Adámek vypustí do řeky Dřevnice pstruhy obecné potoční. Akce se uskuteční ve středu 26. dubna.

Do Dřevnice bude vysazena přibližně tuna pstruhů. Jejich masivnější návrat umožňuje současná kvalita vody v této řece. „Pstruh je synonymem pro čistou vodu. Kde není čistá, tam nemůže žít. Jsem moc rád za to, že se už Dřevnice řadí mezi toky, kde tato krásná ryba žít může,“ konstatoval Miroslav Adámek.

Ve Zlíně se budou pstruzi vysazovat v rámci projektu s názvem Cesta pstruha, který ve spolupráci s Jakubem Vágnerem realizuje Nadační fond Veolia a společnost Veolia. Od roku 2011 už bylo do českých a moravských řek vysazeno přes dvanáct tun ryb, vedle pstruhů obecných potočních i lipani podhorní a hlavatky podunajské. „Řeka pstruhům pomáhá. Kdyby řeky nebyly ve stavu, v jakém teď jsou, tak by v nich pstruzi nemohli žít. Je to vlastně vzájemná symbióza. Když tu možnost pstruzi mají, tak to řece v mnohém vrátí. Je stará pravda, že pstruzi jsou nejdokonalejším bioindikátorem kvality vody. Hodně měst má pitnou vodu, která prochází přes velká akvária, ve kterých hlídají kvalitu vody právě pstruzi. Takže můžeme v mnohém poděkovat pstruhům stejně jako našim krásným řekám – ono by jedno bez druhého nikdy nemohlo fungovat, jako v celé přírodě,“ sdělil Jakub Vágner. Ten v rámci zlínského programu uskuteční také přednášku pro děti v základní škole ve Štípě. „Už se na ni velmi těšíme. Pořady Jakuba Vágnera mnoho školáků i učitelů sleduje a tak je o setkání s ním obrovský zájem. Zúčastníme se i vypouštění pstruhů do Dřevnice. Naše škola k ní vypraví autobus, ve kterém budou zástupci všech našich tříd,“ prozradil Lubomír Klátil, ředitel ZŠ Štípa.

Více o projektu na www.cestapstruha.cz.

 

Cesta pstruha - harmonogram akce ve Zlíně:

9:00 – 10:30       přednáška pro děti ze ZŠ Štípa

11:30 – 12:30    vypouštění ryb do Dřevnice

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru