Česky

Česky

English

menu
zavřít

Jaký je nejčtenější článek městského webu? A nejsledovanější reportáž?

2. 8. 2017

Aktuality

19

Zlín – Víte, jaká je letos nejčtenější aktualita zveřejněná na webu www.zlin.eu? Jde o informace k zatopení cyklostezky v Malenovicích, kterou radnice vydala 28. dubna. A „kliklo“ na ni...

Zatopená cyklostezka v Malenovicích zaujala rekordní počet čtenářů

Zlín – Víte, jaká je letos nejčtenější aktualita zveřejněná na webu www.zlin.eu? Jde o informace k zatopení cyklostezky v Malenovicích, kterou radnice vydala 28. dubna. A „kliklo“ na ni 23 764 unikátních čtenářů!

„Po pravdě, nečekali jsme, že zrovna tato, délkou spíše krátká zpráva, bude nejčtenější. Ale ukázalo se, že se zrovna trefila do zájmu čtenářů našeho webu,“ konstatoval Lukáš Fabián z Oddělení tiskového magistrátu, který je autorem zmíněného textu. Připomenout si ho můžete na odkazu http://www.zlin.eu/aktualizovano-pozor-cyklostezka-v-malenovicich-i-otrokovicich-je-pod-vodou-plati-zakaz-vstupu-aktuality-3612.html.

Web www.zlin.eu je pro radnici významným prostředkem pro komunikaci s veřejností. Uživatelé na jeho stránkách najdou nejen aktuality, ale také spoustu praktických informací z úřadu a o úřadu, o městě Zlíně i o tom, co se v něm zrovna děje či chystá. Velmi platným se stává při krizových situacích, například při povodních, kdy jeho prostřednictvím město sděluje v nejkratším možném čase oficiální informace a to i z jednání krizového štábu. Městský web je nyní využíván třeba i při současné vypjaté situace kolem afrického moru prasat. Třeba zprávu o vyhlášení Stavu nebezpečí pro část Zlínského kraje si přečetlo k dnešnímu dni téměř 6 400 občanů.

Velké oblibě se těší u veřejnosti také video reportáže, které se pravidelně objevují na webu www.zlin.eu. Dosud rekordní zájem zaznamenal příspěvek z 16. září 2014 s názvem Plavání s rejnoky, na který se podívalo téměř 26 tisíc unikátních diváků. I mnoho dalších video reportáží počítá shlédnutí v tisících. Platí to například pro dosud nejúspěšnější počin letošního roku, kterým je lednová reportáž Němé tváře z útulku pro zvířata v nouzi na Vršavě. Prostřednictvím webu www.zlin.eu si na ni „kliklo“ 1 602 diváků. Jmenované reportáže si můžete připomenout na odkazech https://www.youtube.com/watch?v=JcJZLgLWdug, https://www.youtube.com/watch?v=7jCrVkCES54. „Reportáže na webech mají několik předností. Třeba ty, že si je lze pouštět opakovaně a nebo si je zastavovat v částech, které diváka zaujmou,“ uvedl Dušan Chlud z Televize Zlín, která pro město část video reportáží natáčí. Na městském webu lze nalézt i příspěvky, které vznikají ve spolupráci radnice s ostravskou TV Pohoda. Ty jsou navíc součástí jejího klasického televizního vysílání. Video reportáže lze zhlédnout i na obrazovkách umístěných v čekárnách Odboru živnostenského na ulici Zarámí nebo Odboru občansko – správních agend na ulici L. Váchy.

Přestože se to dá jen těžko přesně spočítat, zřejmě nejoblíbenějším médiem radnice je tištěný měsíčník Magazín Zlín. Dané je to jak jeho snadnou dostupností - je v nákladu 34 300 kusů zdarma distribuován přímo do poštovních schránek občanů, tak i tradicí. Město své periodikum vydává už od roku 1991. V čase se jeho název i formát několikrát měnil, v posledních letech se ustálil v podobě barevného společenského časopisu o 32 stranách.

Magazín Zlín získal v posledních letech hned několik cen v soutěžích, které hodnotily kvality radničních periodik. Například v soutěži O nejlepší obecní a městský zpravodaj 2013 byl v kategorii městských zpravodajů vyhodnocen jako druhý nejlepší v České republice. Odborná porota tehdy hodnotila celkem 212 zpravodajů. „Úkolem bylo zhodnotit došlé zpravodaje nejen po stránce obsahové pestrosti a grafické přehlednosti, ale vzít v potaz i celkový dojem,“ uvedl tehdy předseda poroty Pavel Šaradín z Katedry politologie a evropských studií Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Město Zlín komunikuje s občany a partnery mnoha způsoby. Kromě výše zmíněných sděluje informace i prostřednictvím Facebooku, tiskových zpráv, vývěsek či hlašeními VISO. Aktivně také spolupracuje s řadou médií. Pravidelná jsou také setkání představitelů města s občany.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru