Česky

Česky

English

menu
zavřít

Jaroslavice. Plánuje se hřiště, Drahy musí ještě počkat

23. 6. 2017

Aktuality

8

Zlín – Více než sedm milionů korun si vyžádala rekonstrukce silnice a úprava potoka v úseku Jaroslavice – Boněcko. Projekt byl rozdělen...

Hřiště vznikají po celém Zlíně. Tohle vyrostlo na Podhoří

Zlín – Více než sedm milionů korun si vyžádala rekonstrukce silnice a úprava potoka v úseku Jaroslavice – Boněcko. Projekt byl rozdělen do dvou etap a kromě samotných stavebních prací byly jeho součástí i výkupy pozemků.

„Příprava i samotná realizace tohoto záměru byla poměrně složitá, ale vše se nakonec podařilo. Z hlediska výše šlo bezesporu o nejvýznamnější investici v místní části Jaroslavice za posledních sedm let,“ upozornil náměstek primátora Patrik Kamas.

V současné době radnice připravuje pro Jaroslavice -na návrh komise místní části-vybudování sportovního hřiště. Vzniknout by mělo v lokalitě pod tamním autoservisem.

Kvůli vysokým nákladům se naopak zatím nepočítá s výstavbou kanalizace a novým povrchem silnice v ulici Drahy. „Jde o projekt za osmnáct milionů korun, v současné době bez možnosti získat na něj dotaci,“ uvedl Leopold Bednařík, vedoucí Odboru realizace investičních akcí magistrátu.

V ulici Drahy bydlí aktuálně 66 obyvatel. Před výstavbou kanalizace a rekonstrukcí vozovky v této lokalitě upřednostnila i zdejší komise místní části jiné projekty. „Těch patnáct let, co zde lidé čekají na odkanalizování, se může zdát jako dlouhá doba, nicméně v jiných místních částech, kde potřeba týká násobného počtu obyvatel, to někdy trvá i několik desítek let. V každém případě mohu obyvatele žijící na ulici Drahy ujistit, že i na ně přijde řada, jde jen o trpělivost,“ vzkázal Patrik Kamas.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru